Најдобри фудбалски игри за Андроид

Најдобри фудбалски игри на Андроид

Денес ние им даде на најдобрите фудбалски игри за Андроид со голема листа која ќе ги собере сите варијанти на убавата игра. Серија титули со кои да се биде најдобриот тренер или едноставно напаѓачот кој постигнува голови секогаш кога топката ќе го погоди.

Неколку фудбалски игри за Android меѓу кои ќе најдете слободен, фремиум (бесплатно, но со опции за плаќање) па дури и премија. Ниту, пак, ги забораваме најновите пристигнувања на некои од најпознатите иконски саги од оваа категорија игри за Android и кои сè повеќе нè изненадуваат во Play Store.

Ако претпочиташ да го видиш најдобри фудбалски игри без потреба од интернет, погледнете прво во оваа компилација што ви ја подготвивме:

ФИФА Фудбал
Поврзана статија:
10 фудбалски натпревари без потреба од Wi-Fi

Фудбал менаџер 2020 Мобилен

Фудбал менаџер 2020 Мобилен

Само што беше лансирана од СЕГА пред неколку дена, оваа фудбалска игра не носи пред тоа целосна контрола на нашиот тим со цел да го доведе до победа со освојување лиги и турнири. Таа е една од најуспешните саги, затоа не и недостасува ништо и со целиот визуелен квалитет што го имаме денес од мобилен Андроид. Секако, продолжете да подготвувате неколку евра, бидејќи тоа е премиум игра и што значи дека плаќате за целата нејзина содржина без рекламирање и кутии за плен. Како и да е, огромното мнозинство на наслови на оваа листа се фремиум, па затоа од сега па натаму сте расипани за избор.

Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁

Ретро фудбал

Ретро фудбал

Ако барате фудбалски натпревар со визуелна тема на Minecraft, таа позната игра за градење блокови и опстанок, Ретро Фудбал е идеалната. Ако порано се соочувавме со симулатор на тренер и менаџер, сега имаме цела аркада во која ќе мора да им направите ленти на играчите кои влегуваат директно во вас. Ако сте еден од оние што играа „Кик оф“ од 90-тите (лентата помина), ќе се сетите на дел од играта, но со тие фудбалски ликови повеќе наликува на Minecraft. Особено без сомнение и посебно за тоа.

Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁

Стикмен фудбал 2018

Stickman Soccer

Овој пат од што оди работата стакменот за симулирање фудбалски игри како да е Фудбал Менаџер, но безгрижно од тој визуелен стил и тој необичен дизајн на ликовите. Наслов што треба да се земе предвид и тоа не недостасува во детали за да се одлучи кој да се смени и стратегијата да се земе во игрите. И дека овој необичен начин на разбирање на дизајнот на фудбалер не ве враќа назад, бидејќи има сè што кралот на спортот му направи на фудбалот. Голови со глава, слободни удари, стадиони, жолти картони, копче за брзо извршување и сè што е спектакуларно што толку многу ви се допаѓа.

Стикмен фудбал 2018
Стикмен фудбал 2018
Развивач: Djinnworks GmbH
цена: слободен

Херои на главата

Херои на главата

Фудбалска игра многу особено за уметноста на пиксели И, таа луда работа е што можете да соберете тимови со секакви чудни карактери. Тоа е аркадна игра со леснотија за секојдневни игри засновани на прекрасната игра, но за да си поминете убаво без многу напнатост. Најсмешно од сите ќе бидат десетината откачени тимови со кои ќе се соочите. Забавата е за некое време. О, и тоа доаѓа од Чилинго, што е поврзано со Електронска уметност, така што тие не се какви било.

Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁

Футлол

Футлол

Тука ќе можете да понесете најлудите фудбалски игри што некогаш сте виделе. Ако сакате да играте валкано, тука ќе можете да користите гранати, штитови, крави, лепак и уште една низа трикови за да го елиминирате ривалскиот тим и да постигнете гол на најдобар можен начин и повеќе хулиган! И не недостасува добар графички тон, така што ќе се создаде спектакуларна борба помеѓу тимовите, така што ќе можете да ја извадите на вашиот мобилен екран.

Фудбалски arsвезди

Фудбалски arsвезди

Можеби дури и не си играл со беџовите кога си џуџе, но другите генерации го прават тоа. И ова е местото каде што влегуваат фудбалските toвезди за да играат динамични секојдневни игри со значки. Обична фудбалска игра која не бара ништо друго освен да си помине убаво со своите брзи игри. Внимание на физиката на вашиот објект, така што тие плочи се чини дека скоро оживуваат.

Фудбалски arsвезди
Фудбалски arsвезди
Развивач: Miniclip.com
цена: слободен

ФИФА Фудбал

ФИФА Фудбал

Оставаме безгрижно и одиме директно кај еден од најголемите игри фудбал: ФИФА фудбал. Мултиплеер игри, можете да го креирате вашиот тим од соништата, да тренирате играчи, да се приклучите на лиги, да учествувате во повеќе од 650 настани и да навивате со својот технички и визуелен приказ. Незаменлив за loversубителите на фудбалот. И, не мора да зборувате ништо кога ќе кажете дека ќе живеете чекори на теренот, па дури и ќе можете да играте со легендите на фудбалот како самиот Зидан. Ода на убавата игра.

ФИФА фудбал
ФИФА фудбал
цена: слободен

ЛаЛига Фантазија МАРКА 2020 година

ЛаЛига Фантазија МАРКА 2020 година

Од еден од најчитаните спортски весници, доаѓа репер за фудбалската лига тука во нашата земја. Можете да создадете свои лиги во фудбал и да играте со вашите пријатели. Има комплетна и комплетна база на податоци, така што ги имате сите играчи на вашите омилени тимови.

Резултат! Херој

Резултат! Херој

Ве става директно да играте забавата со вертикален формат и научете да шутирате на гол со секакви ефекти или да можете да дриблингувате против противниците. Визуелно е доста искуство и е игра за оние кои сакаат да го имитираат искуството на конзолата PES и FIFA.

Резултат! Херој
Резултат! Херој
цена: слободен

Фудбалски штрајк

Фудбалски штрајк

Оваа игра со повеќе играчи во фудбал се фокусира директно на фаули на голот. Графички е многу голем и ќе мора да ја играте играта за да можете да шутирате близу до областа и со тоа да го победите голманот на противничката екипа. Со повеќе од 1 милион позитивни критики можеме да разбереме дека е еден од омилените на обожавателите на прекрасната игра од вашиот мобилен Андроид.

Фудбалски удар: онлајн фудбал
Фудбалски удар: онлајн фудбал
Развивач: Miniclip.com
цена: слободен

Топ Единаесет 2019

Топ Единаесет 2019

Клуб симулатор во кој ќе биди менаџер на твојот тим со сè што тоа повлекува. Многу комплетна игра што ја искористи фигурата на osозе Мурињо за да ги надмине своите повеќе од 200 милиони играчи. Можете да го подобрите вашиот стадион, да потпишете најдобри играчи, да прилагодите тренинзи и да се натпреварувате во Лигата, Купот, Лигата на шампионите и Супер лигата. Игра во која исто така може да уживате заради графичко ниво и во која не недостасува ништо за да почувствувате дека сте менаџер на тимот.

Фудбал менаџер 2020

Фудбал менаџер 2020

Играјте своја лига имајќи изометриски поглед кој дава друг агол и перспектива на натпреварите. Исто така, ќе влезете директно во управувањето со вашиот тим и ќе одлучите за стратегии за да ги доведете до ardвезда сите членови на вашиот тим. Можете да изберете помеѓу 800 клубови од 33 земји и тоа значи дека имате цела фудбалска база на податоци пред вас.

Не трошете време користејќи го извидникот и имате доволно време да ги анализирате игрите за да го подобрите вашиот состав пред следниот натпревар. Игра полна со опции и со свој визуелен стил.

Фудбал менаџер 2020
Фудбал менаџер 2020
Развивач: Invincibles Studio Ltd
цена: слободен

Менаџер за онлајн фудбал

Менаџер за онлајн фудбал

Исто така, има голема база на податоци и оние Реал Мадрид не недостасуваат, Барселона или Ливерпул. Вие ќе можете директно да влегувате во лигите од серијата А, Премиерлигата или Првата дивизија како тренер. И, знаете што е потребно, насочувајќи го секој аспект од вашиот тим, така што викендот ќе пристигне во најдобра форма. Секако, ќе го гледате натпреварот на симулиран начин како да сте директно со вашиот тим на страната на теренот. Игра која се издвојува и по своето високо техничко ниво.

ОСМ - Менаџер за фузбол Шпиле
ОСМ - Менаџер за фузбол Шпиле
Развивач: Gamebasics BV
цена: слободен

Реал Фудбал

Реал Фудбал

Gameloft има и свој фудбалски предлог за игра што изгледа одлично на многу мобилни телефони. Како и многу други симулатори на фудбалски тренери, ќе го направите тоа да може да потпишува играчи на starвезди, да ги подобрува нивните вештини, да се соочува со предизвици на Светскиот стадион или изберете ги тренинг сесиите. Да го потенцираме неговото графичко ниво за да нè остави прилично изненадени од тоа што станаа момците во Gameloft, едно од најплодните студија за видео игри на Андроид. Како и многу други, го имате бесплатно на freemium.

Реал Фудбал
Реал Фудбал
Развивач: Гамелофт СЕ
цена: Да бидат објавени

Сон лига фудбал

Сон лига фудбал

Користете ја сликата на еден од играчите на Реал Мадрид да привлече внимание и има лиценца ФИФПро за да не недостасува омилениот играч од таа Барселона, Ливерпул или повторно Реал Мадрид. И не, не се соочуваме со симулатор на тренер, ќе можете да играте директно за да го облечете изметот, да ги врзете и да станете дел од составот кој сака да извојува победа по победа на секој натпревар. Можеби графички не е најдобро, но токму во играта сме заинтересирани за овој наслов за Андроид.

Сон лига фудбал
Сон лига фудбал
цена: Да бидат објавени

Резултат на натпревар

Резултат на натпревар

Друга игра во серијалот Скор, која не принудува да ги облечеме чизмите и да одиме по бендот да се обидеме да го дадеме минот на смртта тоа значи во целта на победата за нашиот тим. Наслов кој добро се вклопува графички и се фокусира повеќе на играње игри, отколку на гледање од перспектива на тренерот. Многумина имаат тенденција да се посветат на второто, па затоа знаете дека тука ќе најдете нешто поразлично од повеќето наслови поврзани со тоа да бидете менаџер. Doе направите дриблинг, решавање, додавање, шутирање и секаков вид на цветање пред оние искусни бранители.

Капетан Цубаса: Тим од соништата

Капетан Цубаса: Тим од соништата

И одиме на една од најпопуларните фудбалски серии на сите времиња: Шампиони. Со името Капетан Цубаса, пред неколку месеци тој слета на Андроид за да нè стави пред најспектакуларните кинематичари од сите игри што ги именувавме на оваа листа. Toе ја имате истата бесконечна кинематика на анимираната серија, затоа немојте да бидете изненадени од тоа бидејќи се соочуваме со Оливер и Бенџи и оние игри кои никогаш не завршија.

Капетан Цубаса: Тим од соништата
Капетан Цубаса: Тим од соништата
Развивач: КЛаб
цена: слободен

eFootball ПЕС 2020

eFootball ПЕС 2020

И, ако ФИФА е сè во фудбалските игри, истото може да се каже и за PES 2020. Една од најдобрите игри досега и ја имаме на Андроид на наше задоволство. Тој се фокусира на онлајн игра на еФудбал и директни натпревари во кои ќе бидете главниот јунак. Игра која доаѓа за мобилни телефони со целата историја на КОНАМИ и која никого не остава рамнодушен. Од најдоброто од оваа листа да се генерира тоа највистинско фудбалско искуство и со огромна база на податоци. Ако барате вистински фудбал, ПЕС или ФИФА, нема повеќе. Ох, и натпреварите се онлајн и во реално време, нешто што многумина од оваа листа не можат да го кажат.

eFootball™ 2023 година
eFootball™ 2023 година
Развивач: КОНАМИ
цена: слободен

Менаџер на ПЕС Клуб

Менаџер на ПЕС Клуб

Ако во претходниот КОНАМИ игравме со топка, еве ние ќе бидеме тренер за да ги гледаме игрите од таа перспектива. Наслов на кој не му недостасува квалитет и кој е совршен придружник за патување во ПЕС. Цел Pro Evolution Soccer од гледна точка на тренерот со одредите на сезоната 2019-2020 и во кои Вештачката интелигенција зазема поголемо значење, така што натпреварите не се воопшто лесни. Комплетно искуство со тренирање со милиони преземања, дали ќе го пропуштите?

Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁

Колекција на картички ПЕС

Колекција на картички ПЕС

И бидејќи нема двајца без тројца, ајде да одиме со уште еден Pro Evolution Soccer но се фокусираше на собирање картички за играчи. Ајде, како да се налепници за цел живот што ги разменуваме со нашите колеги на училиште. Вашата мисија ќе биде да создадете тим од соништата со сите карти што ќе ги соберете. Ни недостасува јазик на шпански, па ако сте во можност да поминете низ англиски јазик, ќе имате цела тројка асови со ова, претходното и првото ПЕС.

eFootball ™ CHAMPION SQUADS
eFootball ™ CHAMPION SQUADS
Развивач: КОНАМИ
цена: слободен

Конечен удар 2019 година

Конечен удар 2019 година

И скоро завршувајќи ја играта во овој пост, одиме со Final Kick 2019 и што се фокусира на пенали. Оние кои одлучуваат за натпревари и кога ќе пристигнат по продолженијата, не се двата можни тима за победа, ги прават многу нервозни дури и најдобрите играчи во светот. Многу грациозен наслов на графичко ниво и тоа се издвојува токму од оваа причина. Вистина е дека со фокусирање на истата перспектива, можете да ги покажете оние најдобри графики за да генерирате цело фудбалско искуство од вашиот мобилен телефон. Една од тие игри да ги придружува ПЕС и другите на оваа листа.

Главен фудбал Ла Лига 2019 година

Главен фудбал Ла Лига 2019 година

Тоа е официјален натпревар во Ла Лига тука во Шпанија, и од таа причина е потребно посебно споменување. Лежерна игра според дизајнот на фудбалерите и според стилот на игра во која ќе можете да постигнувате голови со глави. Особено за огромните глави на секој од фудбалерите на секој од тимовите во Ла Лига. Од оние игри за обична игра на пауза од игрите на вашиот омилен тим.

Umвезди на татнеж

И завршуваме со цела аркада и тоа ја зема наградата да биде една од најоригиналните од целата листа. Theивотните ќе бидат фудбалери, а од воздушен поглед ќе можете да ги упатувате ударите со топка. Фудбал со повеќе играчи за да заврши списокот со најдобрите фудбалски игри што ги имате за Android. Не мислам дека ни недостига ниеден од нив, и ако е така, кажете ни во коментарите.

Rumble Stars Football
Rumble Stars Football
Развивач: HypeHype Inc.
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Карлос dijo

    Здраво, дали има игра за андроид што е режим на фудбалска кариера? Но, тоа не е ефтин начин. .... Дали некој знае за игра од ваков тип?