3 одлични мобилни апликации за Android за пребарување облека по фотографија

Пребарувајте облека по фотографија: 3 корисни и забавни мобилни апликации за Android

Пребарувајте облека по фотографија: 3 корисни и забавни мобилни апликации за Android

Во дигиталната ера во која живееме, на мобилни апликации Тие го трансформираат начинот на кој купуваме и бараме производи преку Интернет. Ако сте љубител на модата и сакате да купувате облека преку Интернет, можеби некогаш сте посакале да можете «пребарување облека по фотографија» наместо да мора да поминуваат часови барајќи облека на интернет.

За среќа, за овие случаи, постојат мобилни апликации достапни во продавницата на Google Play кои во моментов ни овозможуваат да го правиме токму тоа со брз, едноставен и многу ефикасен. Затоа, во оваа статија ќе ви препорачаме 3 специфични мобилни апликации кои можете да ги користите за да барате облека по фотографија, без многу мака.

Продавајте облека

И иако, ние сме од оние кои никогаш не користеле веб или мобилни технологии за работи како добро облекување, бидејќи можеби претпочитаме да одиме директно во трговските центри и видете продавници за облека и изберете што најмногу ни се допаѓа; Веројатно признаваме дека технологијата го револуционизира начинот на кој купуваме и набавуваме секакви предмети, вклучувајќи облека и додатоци за облека.

Исто така, тоа мора да го признаеме онлајн трендови и социјални медиумиВо денешно време, тие имаат тенденција да поставуваат стандарди кога станува збор за најдете совршена облека, на лесен и соодветен начин. Значи, ако некогаш наидеме на фотографија од парче облека што го сакаме и не знаеме каде да го купиме, добра прва опција е секогаш да ги користиме нашите мобилни уреди. Да фотографираме и да се обидеме да ја најдеме дигитално, со што ќе ни биде полесно да го најдеме и купиме саканиот предмет.

Продавајте облека
Поврзана статија:
Апликации за удобна продажба на облека од вашиот дом

Пребарувајте облека по фотографија: 3 корисни мобилни апликации за Android

Пребарувајте облека по фотографија: 3 корисни мобилни апликации за Android

Најдобрите 3 апликации за пребарување облека по фотографија

Google Lens
Google Lens
Развивач: Google LLC
цена: слободен
 • Слика од екранот на Google Lens
 • Слика од екранот на Google Lens
 • Слика од екранот на Google Lens
 • Слика од екранот на Google Lens
 • Слика од екранот на Google Lens
 • Слика од екранот на Google Lens
 • Слика од екранот на Google Lens

Google Lens

Google Lens е бесплатна мобилна апликација која користи технологија за препознавање слики за да ви помогне да пребарувате облека по фотографија на интернет. Сè што треба да направите е да ја фотографирате облеката за која ве интересира, а Google Lens ќе ви ги прикаже релевантните резултати од пребарувањето на интернет. Исто така, Google Lens е вграден во апликацијата за камера на многу уреди со Android, што значи дека можете да ја користите без да преземате дополнителна апликација.

Апликацијата исто така ви овозможува да скенирате бар-кодови и QR-кодови, како и идентификување на растенија, животни и предмети. Поради оваа причина, а со цел да се бара облека по фотографија, идеално е снимањето да се фокусира колку што е можно повеќе на неа, избегнувајќи снимање на други елементи. Или ако тоа не се случи, се препорачува да се користат слики од облеката каде што е прикажано само истото, за попрецизен резултат ориентиран на резултатите од шопинг сајтовите.

Оценка: 4.6; Прегледи: 1,79 М; Д.преземања: +1000 милиони; Категорија: PEGI 3.

CamFind: Визуелен пребарувач
CamFind: Визуелен пребарувач
Развивач: CloudSight Inc.
цена: слободен
 • CamFind: Пребарувач наспроти снимката од екранот
 • CamFind: Пребарувач наспроти снимката од екранот
 • CamFind: Пребарувач наспроти снимката од екранот
 • CamFind: Пребарувач наспроти снимката од екранот

CamFind

CamFind е уште една бесплатна мобилна апликација која ви овозможува да пребарувате облека по фотографија. Како и Google Lens, се што треба да направите е да ја фотографирате облеката што ве интересира, а апликацијата ќе ви ги прикаже релевантните резултати од пребарувањето на интернет.

Но, она што го прави CamFind да се издвојува е неговата способност за препознавање специфични предмети и давање детални информации за нив. Покрај пребарувањето облека, можете да го користите CamFind за да пребарувате предмети, производи и места на интернет. Можете исто така да ги зачувате резултатите од пребарувањето во апликацијата за да им пристапите подоцна.

Оценка: 3.3; Прегледи: 18,4K; Д.преземања: +15 милиони; Категорија: Е.

Фото Шерлок пребарување по фотографија

Фото Шерлок Како и претходните, има меѓу многуте идеални случаи за употреба, можност за пребарување облека по фотографија. Но, покрај тоа, неговите многу одлични карактеристики вклучуваат некои како персонализирана камера за брзо и лесно фотографирање, можност за избор на фотографија од галеријата, можност за пребарување по слика користејќи различни пребарувачи и сечење/ротирање. слика пред пребарувањето за отстранување на несаканите региони.

Конечно, автоматски ја намалува големината на управуваните слики за да обезбеди a брзо искуство со пребарување со помалку трошоци за податоци; и вклучува интегриран веб-прелистувач за практично навигација низ резултатите од пребарувањето со дејства за назад, страница напред и повторно вчитување.

Оценка: 4.4; Прегледи: 49,5K; Превземања: +5 милиони; Категорија: Т.

Повеќе за Google Lens и пребарување фотографии и слики

Во овој момент, со овој пост за тоа како «пребарување облека по фотографија» преку 3 корисни мобилни апликации и за да ја проширите оваа тема малку повеќе, ви препорачуваме да ја истражите претходната поврзана објава наречена Како да пребарувате по слика од мобилниот? Или ако тоа не успее, следново надворешна врска.

Додека, за да ја прошириме нашата листа на препорачани апликации да барате облека по фотографии Со цел да генерираме голем поширок Top, ќе споменеме и некои други корисни апликации и веб-страници во овој поглед:

 1. Пребарај по слика
 2. Пребарување фотографии
 3. Shein
 4. ASOS
 5. Заландо
 6. Скрин за екранот (апликација за iOS)
 7. amazonstylesnap (веб-страница)
облека и конец
Поврзана статија:
Апликации за дизајнирање облека од вашиот мобилен телефон

Заклучок

Накратко, ако сте бара облека по фотографија, се надеваме дека овие први три споменати мобилни апликации се добра прва опција за почеток со наведената задача. Над сите, Google Lens, што е популарна и лесна за користење опција, која е исто така интегрирана во многу уреди со Android. Значи, останува само секој да се обиде и да одлучи со која од овие апликации да работи за да си го олесни сопственото искуство за пребарување и купување облека преку Интернет.

И, ако моментално користите некоја од споменатите апликации или која било друга задоволително, би сакале да знаеме вашето мислење преку коментари за тоа. Во продолжение ве покануваме да споделете ја оваа содржина со други. И не заборавајте да го посетите домот на нашата веб-страница «Упатства за Android» за да истражите повеќе содржини поврзани со апликации, водичи и упатства на Android и социјалните мрежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.