Најдобри бесплатни алтернативи за PicsArt

Најдобри алтернативи за PicsArt

PicsArt Тој е еден од најдобрите примери за тоа како треба да биде посебна апликација за создавање мултимедијална содржина од мобилен или таблет систем. Но, не само што постои ова, туку има и некои повеќе од важни алтернативи на PicsArt и кои ќе ви ги покажеме во овој пост.

Ниту ние нема да продолжиме, но ќе ви покажеме неколку што треба да ги земете предвид за да ги имате во вашата рака, поточно на вашиот мобилен, алатки за уредување што се меѓу најдобрите и кои во некои случаи ги надминуваат на овој популарен Picsart. Одете за тоа.

Камера на Adobe Photoshop

Камера на Adobe Photoshop

Toе започнеме со една од најголемите новини во последниве години и до која можеме да добиеме пристап до нејзиниот преглед неколку недели. Ако ви кажеме дека намерата на Adobe, компанијата што создава огромни програми како Photoshop, Illustrator или Premiere, е да создаде апликација што ќе направи револуција во создавањето на мултимедијални содржини, можете да добиете подобра идеја за тоа каде оди.

Главната карактеристика што ја користи камерата Adobe Photoshop е вештачката интелигенција што ја користи благодарение на технологијата Adobe Sensei што сте ги вклучиле во пакетот креативни облаци на програми. Вештачка интелигенција која ни помага за работи како што е интелигентниот избор на предмети. И, можете да се запрашате за што може да се користи овој избор? Па, многу едноставно, земете ја директно сцената каде што се појавуваат вашиот партнер и вашето дете, и тоа ќе направи само модификации во позадината на сцената. Со други зборови, тоа ќе направи скоро волшебни работи на кои малку апликации можат да им се приближат денес.

Фотошоп камера

Со вештачка интелигенција како главен поддржувач на Adobe Photoshop Camera, имаме апликација која ги користи прегледите во реално време. Тоа е, ние избираме каков било ефект и можеме да го видиме во прегледот. Можеме дури и да направиме странични гестови во центарот на екранот, така што тоа оди до одредена варијација на тој ефект и совршено можеме да видиме како снимањето што го имаме во текот на денот се менува во еден навечер со полна месечина во позадина. Ние ви кажуваме дека тоа е едноставно импресивно.

Друг од главните моменти на Adobe Photoshop Camera е тоа што е отворено за повеќе програмери да ги поставуваат нивните ефекти и овие можат да ги користат оние од нас кои ја користат апликацијата. Има продавница за ефекти во која можеме да одиме за да ги преземеме и да уживаме во некои навистина прекрасни. Ако ја примениме таа вештачка интелигенција на други области на фотографијата, тогаш ги подобривме портретите, се менуваме од ден во ноќ, воведуваме облаци каде што има сино небо и друга низа функции што ве покануваме да ги знаете.

претходниот

Но, не само што останува тука, туку можете да го користите и оној алатки за постпродукција за промена на контрастот, осветлувањето, исечете слики, незаситена фотографија и многу повеќе. Тоа е, има сè што можеме да очекуваме во уредник и камера, сè во едно, но со одобрување што значи да се биде од Adobe.

Вие исто така имате избор на подобрена фотографија и работи одлично. Ве советуваме да го пробате затоа што навистина ја подобрува фотографијата и не применува никаков ефект, туку користи вештачка интелигенција.

И дека сме само пред преглед што го објави Adobe пред овие денови. Официјалното лансирање на апликацијата ќе биде во 2020 година и се очекува да дојде со уште повеќе новости. Adobe знае дека сега сè е во создавање на мултимедијална содржина од мобилен, па затоа ќе го стави целото месо на скара, така што оваа апликација е револуција од вашиот мобилен телефон.

Можете преземете го за Андроид во моментот од АПК што ги ставаме подолу и внимаваме на нејзината достапност од Google Play Store.

Преземете ја камерата Adobe Photoshop - APK

VSCO

VSCO на Андроид

Ако за нешто го ставиме VSCO на оваа листа, тоа е многу едноставно: има најдобра колекција на филтри што можеме да ги примениме на нашите фотографии. Апликација која е искусна во уредувањето на мултимедијална содржина од мобилен и особено за нашите фотографии.

исто така, има голема заедница на корисници од сите нивоа од аматер до професионалец и можете да го креирате вашиот профил за да ги споделувате своите креации со кого сакате. Стандардно, има серија бесплатни филтри и претплата што ви овозможува да ги имате сите за месечна исплата. Вклучува и пакети со филтри што можете да ги купите за да ги најдете совршените за портрети, пејзажи, фаќање урбани елементи или едноставно гроздобер тип.

Освен што ги имате тие предефинирани филтри, една од работите што најмногу ни се допаѓа VSCO е голем број поставувања до кој дава пристап. Од една до изострување и создавање поголема дефиниција на нашите фотографии, до типично осветлување, контраст, темнина или сатурација. Овие поставки се исто така ексклузивни за претплатата за да се применат предефинирани обоени бои и кои можеме логично да ги конфигурираме по наша желба.

VSCO

Можете креирајте ја вашата сметка со Google со цел да започнеме да ги познаваме деталите за мобилната апликација што има свој интерфејс и ја става во многу поинаква позиција од другите.

И ако сакате повеќе, претплатата ви дава можност рекреирајте го ретро изгледот на антологиските камери како Кодак, Фуџи, Агфа и други со филм K. Во таа претплата имате повеќе од 200 мемории и можете да користите совети, трикови и прирачници направени за претплата на корисници. Совршен за прикажување на вашата работа ако фотографијата е ваша работа и почнувате да забележувате дека вашата работа го привлекува вниманието на пријателите и семејството. Е запознаете голема заедница на корисници како вас, кои сакаат да ги знаат фотографиите на другите.

Исто така, мора да сметате на VSCO постојано се ажурира со нови функции и нови филтри со кои ќе се прилагодиме на новото време што игра со голема конкуренција со другите апликации; како и со PicsArt. И, ако ви се допаѓа видеото, VSCO ви нуди можност за уредување, иако само од месечната претплата. Со други зборови, од бесплатната верзија можете да заборавите на оваа одлика што може да ви се најде.

VSCO: Фото- и видео-уредник
VSCO: Фото- и видео-уредник
Развивач: VSCO
цена: слободен

Snapseed

Snapseed

Google ја лансираше оваа апликација за бидете одлична алтернатива како друга од тие апликации со сè што може да ни треба. Има голема галерија на филтри и многу други за подобрување на фотографиите. Можеби нема толку многу колку VSCO, но има доволно за да биде многу комплетен дел.

Бидејќи најдоброто од Snapseed е колку е комплетно само по себе и сите алатки што ги става на вашиот мобилен телефон. Зборуваме за подобрување на фотографијата, линиите на контурата, рамнотежата на белата боја, отсекување фотографии, ротирање, перспектива, проширување, селективно, четка, отстранувач на дамки, HDR пејзаж, сјај на гламур, контраст на тон, драма, гроздобер, филмско жито, ретро осветлување, гранџ, црно-бело, ноар, портрет, глава, замаглување, вињететирање, двојно изложување, текст и рамки.

Snapseed на Андроид

Тоа е, ќе можете да додадете текстови на вашите фотографии, да вклучите рамка за да ја дадете таа одлична точка или да создадете ефекти на експозиција. Можеби ја промашуваме опцијата за колажи Има PicsArt, но дефинитивно е одлична апликација за уредување на слики која е многу моќна во секој поглед.

Исто така, ставаме акцент на четката за селективно филтрирање и како можеме да ги отвориме датотеките JPG и RAW. Особено за да имаме предвид дека можеме да го направиме во овој последен формат и дека ги содржи сите податоци на фотографијата без никаква загуба за да можеме подобро да ги примениме ефектите по попродукцијата. Можеби би сакале да добие повеќе loveубов од Google со повеќе ажурирања, но со тоа, со своите 4,6 поени во просек со повеќе од 1 милион прегледи, можеме да ја разбереме важноста на оваа апликација за милиони луѓе ширум светот.

Вашиот 29 алатки, нивните филтри, алатки како отстранувач на дамки, HDR или перспективата се некои од примерите на многу комплетна апликација што ја имате целосно бесплатно од Play Store. Тоа е, нема да мора да правите микроплаќања или што било и нема рекламирање. Повеќе од совршено и бесплатно.

Snapseed
Snapseed
Развивач: Google LLC
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.