Најдобрите апликации за вистина или смелост на Андроид

вистина или смели апликации

Ако барате активност што можете да ја играте со пријателите, семејството или партнерот за да се забавувате, но ви недостасува енергија или креативност за тоа, секогаш постои опција апликации за играње на класичната вистина или осмелување, кој во својата верзија на апликација може да ви ги даде најзабавните и најзабавните предизвици.

Доколку сте заинтересирани за оваа алтернатива, имаме различни варијанти на оваа апликација кои може да ве интересираат.

Пребарувајте облека по фотографија: 3 корисни и забавни мобилни апликации за Android
Поврзана статија:
3 одлични мобилни апликации за Android за пребарување облека по фотографија

Апликации за играње вистина или осмелување

Само со пребарување во прелистувачот „Truth or Dare“ ќе можете да најдете мноштво опции, кои, без сомнение, можат да бидат прилично поразителни за многумина. Затоа имаме еден за вас листа со најдобрата вистина или смели апликации за да можете да го најдете оној кој најдобро одговара на вашата социјална група.

Вистина или предизвик? Зачинета игра

вистина или смела игра

Оваа игра Truth or Dare се состои од 4 нивоа: „Меко“, „Жешко“, „Тешко“ и „Екстремно“, така што групата може да ја избере тежината на предизвиците што се поставени, покрај тоа, има и свој дел каде вие самите можете да ги креирате вашите вистини и предизвици така што кога играте во оваа категорија, овие предизвици излегуваат по случаен избор, давајќи им на корисниците поголема поврзаност со оваа електронска верзија.

Покрај тоа, тој има прилично колоритен и динамичен систем, каде што се менува случајно меѓу играчите, така што тие избираат помеѓу вистината или смелоста, поради што стана една од најсимнуваните апликации за вистина или смелост на пазарот. глобално ниво, со речиси совршен резултат на Google Play.

Wahrheit oder Pflicht - Spiel
Wahrheit oder Pflicht - Spiel
Развивач: Чуик
цена: слободен

Вистина или смело, од Vanilla bv

мало шише

Без сомнение, ако нешто се издвојува во оваа апликација Truth or Dare, тоа е нејзината неверојатна разновидност на достапни предизвици, кои може да се движат од едноставни работи како кажување шега до танцување во средината на собата на најлуд можен начин. Овде ќе најдете огромна колекција на вистини и предизвици што треба да ги исполните.

Но, тоа не е се, бидејќи апликацијата постојано се ажурира од страна на нејзините програмери, за никогаш да не ви здодее, а можете да ја користите одново и одново. Исто така, има и мноштво категории кои можат да се прилагодат на различни возрасни опсези, од најмали до највозрасни.

Flaschendrehen - Das Spiel
Flaschendrehen - Das Spiel
Развивач: ванила bv
цена: слободен

Вистина или смело - Завртете го шишето

Вистината или се осмелуваат

Еден од најчестите начини да се игра Вистина или Даре е со вртење на шишето за да се направи играта многу подинамична со целосно игнорирање кој ќе биде предизвикан. Па, ако немате шише за играње на овој начин, не грижете се! Оваа апликација создава автоматско шише за избирање помеѓу имињата што ќе ги ставите на оној што мора да ја исполни вистината или осмелувањето што, сигурно, ќе насмее повеќе од еден.

Иако списокот на предизвици може да биде прилично основен, неговиот избор на прашања е многу поцелосен и поразновиден од оној на останатите апликации на списокот, па ако она што го барате е да ги откриете најдлабоките и најмрачните тајни на вашите пријатели ова е идеалната опција за ова. Исто така, има своја поделба на категории, така што луѓето можат да избираат помеѓу предизвици за деца, тинејџери и возрасни, така што секој може да игра без да биде ограничен од нивната возраст.

Вистина или смелост деца

Вистина или смелост деца

Иако многумина ја поврзуваат играта Вистина или Смелост како за возрасни, ова е исто така нешто со кое најмалите можат да се забавуваат и добро да се забавуваат. И токму за ова е создадена оваа апликација „Truth Or Dare Kids“, како што кажува нејзиното име, таа е специјално посветена за да можат децата да се забавуваат на нивните состаноци со урнебесни предизвици и прашања полни со бел хумор.

Се разбира, нивната демографија не ги прави овие доволно предизвикувачки за децата да ги тестираат своите способности и односи. Оваа платформа е достапна на англиски и шпански, поддржува до 18 играчи и има опција да додадете свои сопствени смели и вистини кои ќе се појават во одреден момент во секоја игра.

Вистина или смелост деца
Вистина или смелост деца
Развивач: Марко студио
цена: слободен

Вистина или предизвик?! Зачинети, врвни апликации за забави

вистина или смелост 2

Целосно спротивно на стилот на претходната апликација, оваа Вистина или Даре е исклучиво за луѓе над 18 години. Има листа на вистини кои ќе ги изнесат на виделина најскриените тајни на учесниците и предизвикувачки предизвици кои ќе го стават она што сте подготвени да го направите во игрите на граница.

Има 3 нивоа за кои играчите можат да се одлучат: секојдневен, забавен и валкан, при што секоја категорија е многу посложена од претходната. Иако, секој од нив има добра доза на црн хумор за да ја забавува целата група, дали сте подготвени да го играте?

Поени што треба да се земат предвид при изборот на вистинита или смела апликација

Играњето вистина или осмелување е популарна активност со пријателите и семејството. Со напредокот на технологијата, можно е и уживање во оваа игра преку мобилни апликации. Сепак, не сите апликации се креирани еднакви, па затоа е важно да се има на ум одредени точки пред да преземете и користите една.

  • Потврдете дека апликацијата е од доверлив програмер и дека има добри оценки и прегледи во продавницата за апликации (ако барате нешто друго освен списокот што го дадовме). Исто така, важно е апликацијата да има добар избор на забавни и интересни прашања и предизвици за да се избегне играта да стане монотона, како и оваа содржина да одговара на возраста на групата што игра.
  • Добар детал е да проверите дали апликацијата има опција за прилагодување, овозможувајќи му на корисникот да додава свои прашања и предизвици, со што ќе го персонализира искуството со игри.
  • И на крај: кога барате апликација за играње вистина или смелост, проверете дали е безбедна, има различни прашања и осмели, опции за прилагодување и онлајн игра и не содржи прекумерно рекламирање или содржина што е несоодветна за луѓе на одредена возраст (или дека тоа е едноставно бавна и не многу функционална апликација).

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.