Најдобри достапни игри без Wi-Fi за Android

Има моменти кога сакате да играте игра на вашиот мобилен телефон, додека чекате или во мирни мигови, но ние сме на места без покриеност, на некое далечно место или едноставно немаме достапни мобилни податоци… И сега тоа?

Ви нудиме листа на игри на кои не им е потребна Wi-Fi конекција или податоци да може да помине пријатно време играјќи.

Сурфери на метрото во Мексико

Метрото Сурферите
Метрото Сурферите
Развивач: СИБО игри
цена: слободен

Метрото Сурферите

Целта на играта е собира парички и други награди, додека се натпреварувате низ светот на видео игри на платформи. Возовите и другите пречки мора да се избегнат со изведување навремени скокови (лизгање нагоре), свиткување на лизгање (лизгање надолу) и странични движења (лизгање лево или десно). Од време на време, ликовите се движат по ховерборди или различни лизгалки што се издигнуваат над пругите на возот, па дури и по должината на воздушните кабли. Да се ​​добие награди од специјални мисии мора да се извршат одредени специфични задачи. Играта завршува кога сурферот е фатен од чуварот или директно се судира со разни пречки.

Најдобри игри со Chromecast со ТВ
Поврзана статија:
Топ 10 игри достапни за Chromecast TV

Се издвојува по својата боја, и разновидност на карактери како akeејк, Незгоден и Фреш, кој мора да избега од пргавиот Инспектор и неговото куче.

Споменик долина 2

Споменик долина 2
Споменик долина 2
Развивач: ustwo игри
цена: 2,99 евра

Споменик долина 2

Ја сакав првата верзија на оваа игра развиена од Ustwo игри, за својата тема на 3d загатка, и неговиот минималистички изглед, внимателно украсени со неверојатни графички детали, и сега со овој втор дел мора да ги водиме мајка и нејзината ќерка на нивното патување низ магични архитектури каде ќе откријат неверојатни и невозможни патеки загатка при откривање на тајните на Светата геометрија. Споменик долина 2 е наслов развиен од двапати за уреди iOS y Андроид. Се плаќа, но вреди за loversубителите на игри со загатки.

Неми начини на умирање 2

Неми начини на умирање 2

Продолжение на истоимената хит игра. Таа е една од најзависни игри за мобилни телефони кои постојат Во оваа заблудна игра мора да обезбедиме безбедност на смешни мали карактери со различни форми. Мора да обрнете големо внимание и на петте сетила за на овој начин да останат живи и на тој начин да можат да напредуваат во авантура. Можеме да ја истакнеме нејзината одлична офлајн операција. Развој на игриlрамо до рамо Метро возови.

Покријте оган

Покријте оган

Сега се свртивме кон еден од игри со пукање, без потреба да се поврзете за играње, подобро оценети и со мноштво опции за уживање со влечење на активирањето без пауза!

Развиена од Игри Genera, во оваа акциона игра имаме неколку режими меѓу кои се издвојува начин Снајперист FPS Black Ops. Тука мора да ги поразите сите непријатели, но тоа е борба против часовникот, мора да го сторите тоа пред да истече времето, да ја изостри вашата цел и за секоја достигната цел ќе можете да добиете неколку секунди за да можете да ги завршите сите . Вклучува а режим на зомби во кои Мора да ги убиете сите и да бидете во можност да го преживеете холокаустот на мртвите, ако сакате да преживеете повлечете го чкрапалото! Другите достапни опции за оваа игра со стрелците ќе ги тестираат вашите рефлекси и вашите специјални вештини за работа, вашата мисија: преживејте во оваа игра за пукање со зависност 3D.

Хром диносаурус игра

Дино Т-Рекс
Дино Т-Рекс
Развивач: Офлајн игри
цена: слободен

Кој не го познава познатото диносаурус игра без интернет? Оној што е достапен во прелистувачот Chrome кога нема мрежна врска. И тоа само со притискање на тастерот space, особено на диносаурусот un Т-Рекс, ќе започне трка за да ја покаже својата брзина и леснотијата да можете да ги надминете пречките во оваа видео игра на Google офлајн и колку подолго трае трката, толку повеќе поени ќе се соберат.

Т-Рекс

Беше толку успешно што стигна до Play Store со помош на Пеги 3, нема потреба да користите податоци или wifi, можеме да контрираме

мирисајте го овој симпатичен Т-Рекс каде што неговата едноставност во графиката и темите ќе ве натера да си поминете убаво. Тешко троши простор, бидејќи тежи само 3,5 MB и нема никакво рекламирање.

Градскиот остров 5 - Градење на магнат Офлајн Сим игра

Градски остров 5

Ви се допаѓа construir и биди градоначалник на сопствениот град? Па, тука ја имате оваа игра, каде што ќе започнете со мал град што можете да го доведете до развој на голем град во градот!

Градење игри
Поврзана статија:
Најдобрите игри за градење на градби за Андроид

"Градскиот остров 5 - Градење на магнат Офлајн Сим игра "Е игра за градење град Пенливо општество, мора да го испратите вашиот авион за да го познава светот и да може да отклучувате нови острови, да се изградат уште повеќе градови и да се сретнат со други играчи. Во овој градежен универзум ќе можете да ги проширите хоризонтите на нови острови, сите различни едни од други за да ја постигнете својата цел и да градите градови како што сакате и по ваш вкус. На оваа игра може да играте и преку Интернет и офлајн, тоа е да се каже без податоци. Можете да изградите сопствен град без Интернет или кога немате WiFi-врска.

Како што покажува вашиот опис, можете да одите од град, во град, па дури и во метропола.

Истрча нинџа цртичка

Испратена нинџа душ

Нинџа суши е украден и мора да го пронајдете! Вашата мисија е да го вратите, борејќи се со демони, епски газди и чудовишта во ова игра аркада на трчање, скокање и напад. Скокни на твоите противници, обучете го вашиот борбен шиноби во Доџо на Сенсеи и да стане незапирлив Ронин.

Нинџа цртичка е тематска игра „Бегај и скокај“ со аниме графика во која треба да притиснете на екранот за да ги убиете непријателите додека трчате по живот.

Мора да ги поразите сите видови непријатели (демони, ѓаволи и епски шефови) во оваа игра во која можете да отклучите нови ликови и надгради го твоето оружје да ги олеснат нивоата.

Разновидноста на карактери ќе ви овозможи да изберете помеѓу неколку нинџи (Сенџи, Широ, Тетсу, Кира, Бонзу, Хана, Акане ...) сите имаат различно оружје и напади (Катана, стап, шурикен, итн.). Синџир моќен комбинации, соберете монети и скапоцени камења за да ја надградите вашата ронин нинџа. Можете да уживате во осум различни сценарија со епско ниво.

Престол Офлајн

Престол Офлајн
Престол Офлајн
Развивач: Игри со скица
цена: слободен

Мени „Игра на тронови“

Игра поставена во познатата серија на HBO, каде мора да го браниме theидот, уништен и ќе мора да добиеме писма со цел да ја постигнеме нашата цел: Да излеземе победници од војната, бели пешаци Тие се многу и од различни видови, земете го вашиот меч и подгответе се да се борите. Бранете го вашиот престол на оние кои се обидуваат да ти го земат тоа и да бидат Крал на сите, во триесет возбудливи нивоа што ќе ги израдуваат fansубителите на митската серија што имаше толку многу следбеници.

ЗЕНОНИЈА 5

ЗЕНОНИЈА 5
ЗЕНОНИЈА 5
Развивач: Com2uS Holdings
цена: слободен
 • ZENONIA® 5 Слика од екранот
 • ZENONIA® 5 Слика од екранот
 • ZENONIA® 5 Слика од екранот
 • ZENONIA® 5 Слика од екранот
 • ZENONIA® 5 Слика од екранот

Зенонија 5: Тркало на судбината од Gamevil USA Inc.

Изберете го типот на херој кој најмногу ви се допаѓа Берсеркер, механичар, маги и паладин. Оваа игра ги следи темелите на играта со улоги: прилагодете оружје, израмнете го и опремете го вашиот карактер со граn арсенаl оружје и способности. И покрај сè, борбите се брзи и динамични, ние мора да уништиме многу непријатели што го попречуваат нашиот пат, сè се случува во мистериозниот Замокот Дева подготвени сме да истражуваме и ќе мора да се соочиме со повеќе непријатели што ќе се појават.

1945 Воздухопловната

1945 Воздухопловни сили: Flugzeugspiel
1945 Воздухопловни сили: Flugzeugspiel
Развивач: 1 МЕК
цена: слободен

1945 пукање во аркада

Долготрајна и класична игра што триумфираше во 90-тите, на платформите како Спектрум, Амстрад… Насловите како 1941, 1942, 1943, 1944… беа виновниците за минување часови пред екранот, управувајќи борбени авиони.

Сега е совршено преработено за паметните телефони. Воздухопловство од 1945 година, едноставна игра што ќе ви овозможи часови забава, со едноставна тема; што потсетува на минатото време во светот на видео игрите.

Воздухопловството од 1945 година е римејк на уметничко дело.

Вклучува 16 познати модели од Борбени авиони од Втора светска војна за loversубителите на воениот свет. Достапен е за сите видови уреди, од многу едноставни телефони до таблети.

Легенди на арханската потрага - Офлајн RPG

Арканска потрага

Ние се соочуваме со играње улоги видео игра преполни со добра акција и диви борби. Beе можеме да го прилагодиме карактерот, да ја избереме неговата борбена форма, да ги подобриме неговите вештини, да се израмниме и да се бориме крвави битки со мноштво чудовишта, непријатели и суштества од пеколот. Визуелниот изглед на оваа игра е со висок квалитет, можеме да уживаме во неверојатна 3Д графика, сите оживеани со добра музика и едноставни контроли за играње. Знаете, земете го оружјето и не оставајте кукла со глава.

Гувернер на покер 2 - ОФЛАЈН ИГРА ПОКЕР

Гувернер на покер 2 - офлајн
Гувернер на покер 2 - офлајн
Развивач: Плејтика
цена: слободен

Покер

Не можеме да не вклучиме во оваа листа на игри, без потреба од Интернет, еден од модалитетите на картичките, поточно Покер, игра со карти што ќе ги забавува вашите најздодевни часови.

Поставен на стариот Запад, и со многу смешен изглед, патем ќе можете да покажете дека сте коцкар. Haveе мора да ги поразиш сите каубои во Тексас кои се осмелуваат да се соочат со тебе, тој има ас во ракавот И, пробајте да ја испробате оваа игра, во режимот на покер во Тексас Холдем, и да победите над 80 предизвикувачки играчи во нејзините повеќе од 25 фасцинантни простории со карти и 19 различни сценарија. Направете „Сите во“ и добијте ги своите пари.

Сенка се бори 3

Борба со сенки 3 - 3D Kampfspiel
Борба со сенки 3 - 3D Kampfspiel
Развивач: НЕККИ
цена: слободен

Сенка се бори 3

Потопете се во светот на сенките, доаѓаат промени што нема да ги задоволат сите. Откријте ги најтемните тајни и станете најголем воин што некогаш е видено на овој свет. Во оваа борбена игра RPG, ќе ја преземете улогата на херој чија судбина не е напишана. Haveе треба да изберете помеѓу три различни стилови на борба, експериментирајте и комбинирајте ја вашата опрема, мора да научите нови движења и да истражувате свет полн со авантури. Кој вели дека не можете да уживате во борба поставена во светот на јапонска култура со извонредна 3Д графика.

Прашања и Одговори. Бесплатни игри

Квиз: Quizspiel
Квиз: Quizspiel
Развивач: Лутиот Кракен
цена: слободен
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel
 • Квиз: Слика од екранот на Quizspiel

Не може да не се вклучиме игра и прашање и одговор на оваа листа. Ставањето на нашето знаење на тест и учењето curубопитни факти секогаш може да ве натераат да си поминете убаво. Кој не се сеќава на познатата табла игра Тривијал? Па, сега со вашиот паметен телефон имате можност да играте, сами или со вашите пријатели, оваа забавна забава со безброј прашања и различни категории како што се наука, историја, метрополи, спортови, автомобили и многу повеќе. Покажете кој е најпаметен!

МАГИЈА: Офлајн RPG Изберете свои авантуристички игри

Ако сакате да ја живеете сопствената авантура, ова е вашата игра.

Тука мора да изберете ваш сопствен начин и да се постигне успех. Со оваа графичка авантура поставена во А. магичен свет, витези, орки и други митски суштества што ќе ги имате на располагање шест различни режими на приказна, секој пат е различна дестинација. Играјте паметно и ќе бидете успешни. На располагање имате низа мини-игри, во кои ќе мора да донесете една одлука по друга, да комуницирате со магични карактери и како што веќе знаете, можете да играте без податоци или Wi-Fi. Авантурите во играта се зголемуваат додека поминувате низ нови епизоди. Митот и историјата одат рака под рака во оваа игра, не заборавајте да ги донесувате вашите одлуки добро и патот напред, бидејќи вашиот успех или неуспех ќе зависи од тоа.

Гладни еволуција на ајкули

Гладни еволуција на ајкули
Гладни еволуција на ајкули
Развивач: Ubisoft Entertainment
цена: слободен

Ајкула

Дали сакате да навлезете во кожата на гладна ајкула и да уништите сè што е во водата? Мора да преживеете колку што можете повеќе, проголтајќи сè што ви стои на патот. Е можете да го истражувате морското дно и да скокате низ некои не толку морски области, да ги развивате вашите ајкули како белата ајкула и мегалодонот. Што повеќе можете да купите додатоци вклучувајќи ласерски зраци, млазни пакети и врвни капи што ќе ја подобрат брзината, штетата што ќе ја предизвикаат и гризат! Ако бебињата од ајкула ви го преминат патот, не двоумете се да ги регрутирате бидејќи ќе ви помогнат да проголтате риби или сè што ви стои на патот.

Не двоумете се и веќе знаете: потонете ги забите во предизвикувачките мисии што ве очекуваат на дното на морето.

Бесплатни трки со велосипеди: Игри со трки со мотори

Трка на велосипеди

Добредојдовте на едно од тие игри со трки со мотоцикли каде гравитацијата и инерцијата се вистински протагонисти.

Ако баравте А. тркачка игра и мотоцикл тоа беше забавно и зависно, ова е твое. Тука ќе мора да ги покажете своите вештини, бидејќи не станува збор само за прво завршување или уништување на часовникот со правење рекордни времиња. .Е уживате во 2Д сценарија и тотално луди кола каде ќе наидете на незамисливи пречки. Haveе мора да скокате и да пробате невозможни акробации Преземете ја контролата над вашиот паметен телефон и контролите доколку не сакате вашиот пилот да оди на земја и таму играта завршува.

Има нови режими на игри и турнири, за да ги подобрите вашите вештини не заборавајте да тренирате во индивидуален режим и да биде шампион на трката. Загарантирана забава со едноставни и интуитивни контроли.

ФИФА Фудбал
Поврзана статија:
10 фудбалски натпревари без потреба од Wi-Fi

Реал трки 3

Реал трки 3
Реал трки 3
цена: слободен

Реал трки 3

Real Racing 3 е тркачка игра полна квалитетни и реални автомобили, патеки, предизвици и графики за loversубителите на овој тип на игра. Тоа е продолжение на познатата франшиза на мобилни уреди, која има нови визуелни упатства што никого не остава рамнодушен.

Е можете да уживате во нови кола што вклучуваат некои од Формула 1, почетна мрежа со до 22 позиции и повеќе од 45 модели на автомобили, од кои можете да изберете Порше, Ламборџини, Доџ, Бугати или Аудјас Real Racing 3 има повеќе од 900 различни настани за учество, вклучително и шампионати, горештини, предизвици за издржливост и натпревари. И, како и во секоја игра што вреди за нејзината сол, ќе мора да ги развивате деловите од вашиот автомобил, за да можете да се натпреварувате на највисоко ниво.

Ништо нема да ве остави рамнодушни во оваа игра, нејзината вештачка интелигенција ќе ви ја отежни победата, графиката ќе ве остави со отворена уста и ќе можете да изберете тип на контроли за да управувате со вашиот автомобил. Без сомнение, игра што не можете да ја пропуштите во вашата колекција.

Stickman Ghost 2: Galaxy Wars - Shadow Action RPG

Stickman Ghost 2: Ninja Games
Stickman Ghost 2: Ninja Games
Развивач: Немобилен
цена: слободен

Stickman Ghost 2 постер

Stickman Ghost 2 Galaxy Wars е новата верзија на Stickman Ghost, но овојпат ликот се бори со a меѓугалактичка битка.

Beе можете да патувате по различни планети на една галаксија во која ќе мора да се борите против мноштво непријатели. За нив имате свои тупаници и клоци, катана и огнено оружје. Убиј ги сите злобни суштества.

Haveе мора да бидете многу брзи и вешти затоа што овие суштества напаѓаат во групи и немаат милост. Ако успеете да ги убиете сите, ќе одите во следната фаза. Y за секоја остварена победа ќе бидете наградени со монети, што ќе ви овозможи да отклучите друго оружје што ќе го користите во следните битки.

Ако ви се допадна Stickman Ghost: Ninja Warrior, преземете ја новата верзија сега и уживајте во часовите забава што ви ги нуди.

ЛОША

ЛОША
ЛОША
Развивач: HypeHype Inc.
цена: слободен

Badland

Зависност и фасцинантно авантуристичка игра во кое мора да контролирате мала крзнена топка или шумско животно преку темни и сомрзни пејзажи. Мора да го водите низ различни платформи што се одвива во огромна шума полна со дрвја, цвеќиња и најчудни суштества и средете пречки и стапици. Откријте кој настан се случил и откријте ја мистеријата што ја опкружува оваа прекрасно изработена игра, што се однесува до сценаријата.

Можеш создадете и уредувајте свои нивоа или уживајте во повеќе од 100 сценарија што Frogmind, развивачот на оваа игра, го смисли за вас.


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.