Најдобрите игри за градење на градби за Андроид

Кога е време да играм и да играм игра со мојот паметен телефон, една од моите омилени теми се градежните игри. Оние во кои мора создадете го вашиот град, а исто така направете го да напредува и да го направите најкосмополитски град и развиен од виртуелниот свет.

Создавањето сопствен град, свет или универзум не е лесна задача, но бидејќи ќе бидеме креативни, најдобро е да го сториме тоа со квалитетни и забавни игри, што не е само да ставате згради и да завршите досадно за 10 минути од играта.

Затоа ќе посочиме некои од подобри игри кога е во прашање градежништвото.

Најдобро градете ги вашите градски игри на Андроид

SimCity BuildIt

SimCity BuildIt
SimCity BuildIt
цена: слободен

Симцитет

Од рака на Electronics Arts имаме неверојатна градежна игра, со рејтинг близу 4,5 starsвезди и со повеќе од педесет милиони преземања.

Подгответе се да бидете најреномираниот градоначалник во државата, оваа игра има огромна поддршка бидејќи фирмата на играта е една од најголемите, со своја веб-страница за читање новости и ажурирања, можете дури и да најдете форуми, трикови и совети за да одите напред во вашиот град, да преземате додатоци и да пробате нови мапи без престан .

Вие ги носите сите одлуки бидејќи вашиот град станува сè поголем и посложен. Не заборавајте да ги одржувате секогаш среќни вашите граѓани и да растат вашите облакодери. Потоа тргувајте, разговарајте, натпреварувајте се и приклучувајте се на клубови со пријателски градоначалници. Изградете го највонредниот град со најпопуларниот градски градител за мобилни телефони!

Градскиот остров 5 - Градење на магнат Офлајн Сим игра

Градски остров

Изградете град, вашиот град „City Island 5 - Tycoon Building Offline Sim Game“, е игра на градско градење на пенливо општество, каде ќе станете градоначалник на мал град почнувајќи од остров.

Испратете го вашиот авион за да го истражите светот и да отклучите нови прекрасни острови за да ги изградите вашите нови градови. Во повеќето игри за градење град, вие управувате само со еден град, но во „City Island 5 - Offline Tycoon Building Sim Game“ ќе ги проширите хоризонтите на нови острови, секој со различна тема и површина за градење град.

Оваа игра со зграда може да се игра и офлајн, за да можете да изградите сопствен град без Интернет или кога немате WiFi-врска. Придружете им се на милиони играчи во најпопуларните серии за обични градски игри за мобилни уреди!

Село Сити - Симулација на островот Симулација на село

Село Сити

Во Village City - Island Sim ќе изградите куќи за вашите граѓани, украси и згради во заедницата за да ги направите среќни. Покрај тоа, ќе создадете работни места за да заработите пари со вашите среќни граѓани.

Изградете комерцијална империја со избор од над 85 уникатни згради, како што се хотели, кина, канцеларии, пекари, ресторани, па дури и платформи за нафта. Фати риба со чамцитеРадувајте ги луѓето со градење паркови, училишта, цркви, библиотеки, музеи, па дури и патување низ целиот свет.

Оваа игра Исто така, има офлајн режим, за да може да се игра без податоци, нешто одлично во случај да немате пристап до Wi-Fi или недостиг на податоци.

Град град: Сим зграда за вас

Град град

Пенливото друштво потпишува високо квалитетни градежни игри, и по многу успешни игри ни го донесуваат овој градежен симулатор.

Во „Град град: Градска зграда Сим за вас“, вие сте градоначалник на виртуелен град: користете ја вашата креативност за да го дизајнирате вашиот рај во метрополите и градовите. Отклучете повеќе од 300 уникатни и кул згради, изградете ги и надградувајте ги, израдувајте ги вашите граѓани, отворете работни места и соберете пари од вашите згради

Изградете свој град и проширете ги своите градови и хоризонти во егзотична авантура исполнета со мисии, награди и елегантно дизајнирани куќи, облакодери, паркови, продавници, хотели и ресторани и други кул згради.

Градско село: Ваш сопствен град, Фарма, Изградба, Град

Градско село

Продолжуваме со друга игра од истата фирма како и претходната: Пенливо друштво, но сега не треба да се гради само град, мора да го земете предвид руралниот свет и неговите фарми за да напредувате.

Најдобри игри на фарма
Поврзана статија:
Најдобри земјоделски игри за Андроид

Градското село е А. уникатна мешавина помеѓу градска зграда и фарма. Изградете го градот од вашите соништа со куќи, фарми, фабрики, згради и комерцијално пристаниште. Управувајте со производството во вашиот цртан град, продавајте производи за понатамошен развој на вашиот град; култивирајте го и одгледувајте го вашиот остров и претворете го во просперитетно трговско пристаниште во областа.

последици Шелтер

последици Шелтер
последици Шелтер
цена: слободен

последици Шелтер

Оваа игра е добро позната, и ако не ја знаете, не двоумете се да пробате. Веќе има неколку години зад себе, но на датумот на објавување беше неверојатен успех.

Мора да изгради засолниште од хекатомб што го уништува светот, но не само што вашата задача е оставена таму, туку мора да одржувате постојана среќа, да имате услови да имаат услови и да не претрпат дефекти што можат да го уништат засолништето.

Ќе видиш како се зголемува семејството, контролирање на енергијата на машините, рамнотежата на ресурсите како што се храна, вода и енергија е важен аспект на играта. Постои добра разновидност на простории што можат да бидат изградени во засолништето, обезбедувајќи различни предмети или бонуси за статистика.

Доколку сакате, нема да мора да чекате за времето на собирање и можете да го изберете Експресен режим веднаш да ги добиете ресурсите, но ако не успее, можно е да се предизвикани пожари или штетници.

Божествена академија: Фарма и град со грчки богови

Божествена академија: AufbauSpiel
Божествена академија: AufbauSpiel
Развивач: Кумарон
цена: слободен

Божествена академија

Играта Божествена академија е единствена мешавина од стратегија и жанр-богови слични на СИМС. Изградете свој антички град, развијте ги своите божествени способности и управувајте со вашиот народ. Станете дел од еден фасцинантен свет - универзитет на антички грчки богови.

Положете ги испитите во Божествената академија и добијте лиценца за вршење на најмоќни чуда! Изградете ги најневеројатните метрополи со магии, акумулирајќи богатство и зајакнувајќи ги оние околу вас.

Без разлика дали станува збор за градинарство, архитектура или математика, помогнете им на вашите луѓе да научат и да истражуваат нови граници. Откријте го широкиот и убав свет на играта и научете да владеете со неа!

Градител на СВЕТИ: Фарма и занаетчиство

Светски градители

WORLDS Builder е игра од креаторите на Doodle GOD, Doodle Devil и Doodle Mafia!

Овој пат е ред да го режирате моќни сили на природата да го оживеат вашиот свет од соништатас Beе можете да создадете свет во кој ќе ја делите земјата од водата, ќе кревате планини и ќе запалите вулкани; ширете безгранични песоци, бујни шуми и златни полиња низ целата земја.

Подигнете моќна цивилизација и однесете ја од античко време до вселенското доба. Природа, технологија и општество: сите се наведнуваат на вашата волја ... Потопете се во креативна игра со City Builder, глобален симулатор и елементи на стратегија.

Акваполис. Изгради мегаполис

Акваполис. Stadt Bauen Deutschland
Акваполис. Stadt Bauen Deutschland
Развивач: Бонбони скара
цена: слободен
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот
 • Акваполис. Stadt Bauen Deutsch Слика од екранот

Акваполис е игра за управување и стратегија што ќе нè наведе да градиме и да се креваме од нула град потопен на дното на океанот. Atе имаме на располагање да изградиме повеќе од осумдесет уникатни згради, да собереме уникатни предмети, да создадеме хибриди и нови суштества за да ја населат нашата мегалополис и да откриеме стотици тајни и предизвици.

Лукав град - спој го градител на кралството. Стратегија

Лукав град

Crafty Town - Merge City
Crafty Town - Merge City
цена: слободен
Пред нас е друга игра на стратегија и конструкција, но поставени во средновековно време. Овде можете да изградите куќа и да ја претворите во најголемиот замок во кралството.
Ако ви се допаѓа градете згради, средновековни игри и зачинети со некоја стратегија, ќе се забавувате со оваа игра. Станете нов градител на кралството и направете ја вашата империја најголема.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.