Популарни игри со Unity што можеме да ги преземеме на Google Play

Игри со единство

Сите знаеме дека емулаторите за Android се одличен изум за создавање на најпопуларните игри денес, чиј пример се игрите на Unity. Се смета за еден од најефикасните мотори во моментов поради големиот капацитет што го има да ги приспособи игрите на нашите мобилни телефони со Android.

Од таа причина, ако не го знаете овој тип на развивачи или Unity платформа, во оваа статија ќе зборуваме за секој од нив детално. На тој начин ќе можете да знаете сè за игрите што ги имате на располагање; ќе можете да ги искусите сите карактеристики кои ја носат функционалноста на игрите до максимални перформанси.

Најдобрите игри за таблет со Android
Поврзана статија:
Најдобрите игри за таблет со Android 2023 година

Како Игрите работат со Unity?

Во основа, тоа е платформа која има способност да генерира различни игри благодарение на сите алатки што ни ги обезбедува во неа. Одлични видео игри како Меѓу нас или Покемон беа развивачи преку Unity. Да не зборуваме дека е широко користен и во некои важни презентации за архитектура или дизајн поради графичките можности и ракувањето со самата платформа.

Кои се игрите со Unity до кои ќе имаме пристап?

Тоа е едно од најголемите прашања што си го поставуваме кога ќе видиме дека оваа платформа, освен што ќе можеме да играме, ќе можеме да создадеме и своја видео игра. За оние луѓе кои едноставно сакаат да уживаат во нив, овде ќе ви оставиме врв од најдобрите игри со Unity во кои можете да уживате. На тој начин не треба да се грижите за пребарување на Интернет за големата разновидност од нив.

Едноставно, ќе ги имате имињата и краток опис за да можете да одлучите дали е по ваш вкус и подоцна можете да го пробате.

Crossy Road

Crossy Road

Иако е прилично едноставна игра бидејќи навистина и нема крај, дефинитивно како што напредувате низ неа, тешкотијата се зголемува. Затоа, станува целосен порок да се трудиш да добиеш највисок резултат и најголем напредок во него. И покрај тоа што има многу едноставна игра, Crossy Road стана една од најпопуларните игри за Android во последниве години.

Да не зборуваме за тоа корисниците тие ќе имаат можност да избираат помеѓу повеќе од 200 знаци потполно бесплатно. На тој начин можете да уживате во експериментирањето со секој од нив и да одберете кој најмногу ви одговара.

Crossy Road
Crossy Road
Развивач: ХИПСТЕР ВАЛЕ
цена: слободен

Супер Марио работи

Игри со Unity Super Mario Run

Токму така, една од најпознатите игри во светот е развиена на платформата Games with Unity. Колку и да изгледа неверојатно, една од најпопуларните игри е изградена на толку едноставна платформа. Се состои од типичниот свет на Марио каде што можете да одите од едната до другата страна и да го надминете секое ниво, кое постепено станува потешко.

Снајперист Хитман

Игри со Unity Hitman Sniper

Можеби сте слушнале за него, бидејќи некогаш стана многу познат поради совршено оди со трендот на Call Of Duty. Таа во основа се состои од тоа да биде игра со пукање генерирана за телефони со Android. Сепак, овој модалитет не е бесплатен, за да можеме да пристапиме до него мора да платиме 1 долар и ќе имате речиси 1 милион претплатници. Затоа, играчите во игрите нема да изостанат, а нема да изостанат ниту забавата.

Овде нема конкретна цел, едноставно треба добро да се заштитиш за да не те убијат и ќе треба да пукаш толку играчи колку снајперист. Многу е забавно да се дружиме со пријателите кога ни е досадно.

Снајперист Хитман
Снајперист Хитман
Развивач: CDE Забава
цена: 0,99 евра

Храмот Испратена

Игри со Unity Temple Run

Уште една од најпознатите игри на сите платформи, и Android и Apple; е Temple Run и е меѓу најпопуларните Unity игри изградени на платформата. Доколку сеуште не сте слушнале за него, еве ќе ви оставиме малку за што се работи. Во основа, треба да изберете лик и како што тече патеката, мора да го водите да ги избегне пречките или да не падне во клисурите.

Како што играта напредува, тешкотијата станува се поголема; За многумина тоа е бесконечна игра бидејќи ќе стигнете до точка каде што ќе стане многу тешко и брзо дека ќе погрешите и мора да започнете одново. Сепак, тој стана зависност за многу корисници бидејќи може да се користи без интернет конекција и е потполно бесплатен за Android. Поради оваа причина, игрите со Unity станаа најдобри денес.

Храмот Испратена
Храмот Испратена
Развивач: Студии Иманги
цена: слободен

Камено плоча на Здравјето

Камено плоча на Здравјето

Ако сте љубител на игри со карти, Hearthstone ќе биде еден од вашите омилени без сомнение. Најпрво, Се смета за една од најпопуларните игри во таа категорија поради големата бесконечност на модалитети на игра кои постојат. Исто така, за да биде поинтересно, можете да имате шпил од повеќе од 2500 карти; како и ликови, аудио и специјални ефекти за анимирање на играта.

Без сомнение, креаторите на Hearthstone размислувале за сите детали и поради таа причина се повеќе и повеќе корисници се приклучуваат; затоа што покрај се може да имате пристап до него бесплатно од вашиот Андроид телефон.

царува

царува

Знаеме дека игрите со средновековна тема станаа прилично тренд, не само поради историјата што ја имаат повеќето од нив; туку модалитетите на самата игра. Во овој случај, владее е една од најпопуларните игри за единство; во основа се состои од Мора да изберете каков крал сакате да бидете и автоматски мора да започнете да го создавате вашето царство; од учење да избираат сојузи, до соочување со битки.

За да имаме пристап до него, мора да платиме околу 3 долари, но целосно ќе вреди. Тоа го потврдуваат сите корисници кои решиле да го направат тоа и мислат дека е една од најдобрите игри со единство што се генерирани.

царува
царува
цена: 3,09 евра

Ravensword: Shadowlands

гавранска сабја

Знаеме дека игрите со улоги, за љубителите на видео игрите, Тотална еуфорија е да можеш да ги претставуваш твоите омилени ликови или станете еден од нив. Со оваа игра ќе можете тоа да го правите без проблеми и од вашиот мобилен телефон. Затоа, секогаш кога немате што да правите, можете да уживате да станете ваш омилен лик и да се борите со битките или да ги истражувате различните светови.

Ravensword: Shadowlands 3D RPG
Ravensword: Shadowlands 3D RPG

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.