Како да користите емотикони на iPhone на вашиот Андроид

Преминувањето на корисниците од iPhone на Android и обратно е постојан. Во таа транзиција многумина бараат како да користите емотикони на iPhone на вашиот мобилен Андроид, за да ви помогнеме: да ви ги покажеме различните начини на располагање за промена.

Некои iPhone емоции кои многумина ќе ги пропуштат, но благодарение на зголемени опции за прилагодување за телефони базирани на оперативниот систем од големиот Г (Гугл), можеме да ги имаме без многу проблеми. Toе го направиме тоа за да го направиме нашиот телефон со Android многу сличен на iPhone; барем во емотикони.

3 начини да ги промените емотиконите на iPhone на вашиот Андроид

Емотикони за iPhone

Да променете ги емотиконите на вашиот телефон со Android на iPhone имаме три начини или начини. Едната е со инсталирање апликација за тастатура која ги има емотиконите што ги бараме за да можеме да комуницираме со нашите колеги и семејството како што би правеле со претходниот телефон со бренд Apple.

Постои и друг начин, а ова е да го смениме стандардниот фонт што го имаме на нашиот мобилен уред. Тоа е можеме да користиме дури и SwiftKey, Тастатурата на Гугл или на Самсунг, доколку имавме Галакси, со цел да користиме емотикони и без да ги изгубиме оние карактеристики што ги направија тие тастатури најдобро што ги имаме во овој ОС за мобилни уреди.

Bitmoji
Поврзана статија:
Bitmoji: Како да преземате и креирате прилагодени емотикони

Третото е користење на FancyKey, апликација што ни овозможува да ги менуваме емотиконите за оние на Твитер. И, ќе се запрашате зошто оние на Твитер. Многу едноставни, тие се скоро идентични со оние на iPhone, така што ќе го имаме многу лесно.

Ја препорачуваме втората опција. Едноставно затоа што првиот, иако побрз, ќе ве присили да ја користите таа тастатура и да ја замените на кој било од оние три што ги спомнавме.

И ние ви ја кажуваме вистината, пишувајќи со SwiftKey што има најдобар предвидлив текст или со Google Gboard, што е многу лесен и има моќ во нашите прсти, тоа покажува многу. Ајде да се разбереме, па затоа пред сè ќе ви ги покажеме оние апликации со кои ќе имате тастатура со емоџи на iPhone.

Запомнете дека за да можете да ги менувате емотиконите од изворот на системот потребен ви е уред што ви овозможува да користите други видови извори. Една од нив е Galaxy, како Note 10, S10 и S9 ...

Тастатури за емотикони на iPhone

Ние ги препорачуваме овие 3 апликации за тастатура за емотикони на тастатурата на телефонот на Apple ги пробате сите три и прегледајте го искуството што ви го даваат со денови за да одлучите за едно. Тие се слични искуства, иако тие имаат повеќе од видливи разлики. Започнуваме по редослед според тоа како најмногу ни се допаѓаше употребата што ја дава и секако, оние посакувани емотикони.

Кика тастатура 2019 година

Kika

Кика е апликација за тастатура за емотикони на iPhone добро заврши. Треба само да видите колку е третирана од корисничката заедница во прегледите на Google, за да сфатите дека можеби е идеална за овие задачи.

Има фонт, боја и можеме да ставиме и позадина на галеријата. Имаат разновидност на тастатури и не само засновани на емотикони на iPhoneАко не, обидете се да имате тастатура со која побрзо да пишувате и со тоа да го замените, барем, искуството што SwiftKey или Gboard може да ви го дадат.

Ниту, пак, можеме да игнорираме дека можете да испраќате GIF-ови, налепници, тоа има автоматско автоматско исправување, говорен панел и опција да користите еден од повеќе од 60 јазици. Тоа е, ние се соочуваме со многу комплетна апликација за тастатура.

Емоџи тастатура

Фасемоџи

Оваа апликација е исто слична на претходната, но важноста е различноста. Засекогаш може да ни дадете да го користиме едното или другото, затоа, овде имаме добар список. И нема недостаток на карактеристики да го користиме за наши денови. Можеме да ги смениме фонтот, боите, звуците, па дури и да преведуваме.

Кога станува збор за емотикони на iPhone, можетеИ дури испрати еден куп одеднаш благодарение на некои специјални функции, освен што има повеќе од 3.600 емотикони, повеќе GIF-картички, налепници и многу повеќе.

Исто така, има опции за прилагодување за ставете своја фотографија во позадина и цела продавница со мноштво теми за тастатура. Не само ова, туку се одлучувате да имате теми на познати игри како Ровио и оние Лути птици. Тастатура со емотикони на iPhone која работи доста добро и е прилично лесна во споредба со другите на оваа листа.

Facemoji Emoji-Tastatur&Design
Facemoji Emoji-Tastatur&Design
Развивач: ЕКАТОКС АПЛИЦИ
цена: слободен

Слатки емотикони за тастатура со емоџи

Симпатична Емоџи

Друга тастатура полна со опции и тоа се издвојува по тоа што има емоџи со iPhone колку го бараме нашиот уред со Android. Ако има нешто што го карактеризира, освен од таа причина, тоа е поради неговиот широк спектар на опции за прилагодување. Дури ни дава можност да додадеме ред емоции за пристап до нив за кратко време.

Исто така, истакнете го тоа Секое копче на тастатурата Emoji има свои емотикони за брз пристап; впечатлива функција што ќе ни овозможи да ги напишеме сите оние емотикони што ги сакаме. Има добар број теми за тастатурата, иако не ги најдовме оние на Ровио од претходната.

Вистината е дека тастатурата да, тоа е малку погрубо, затоа нè принудува да бараме персонализирана тема за да се подобри искуството. Друга тастатура со емотикони на iPhone и дека ќе ги најдете во соодветната област за да можете да користите други ако сакаме.

Промена на фонтот на телефонот со фонтови Emoji за FlipFont 10

Запомнете дека ви треба мобилен телефон кој овозможува промена на изворот. Во спротивно, ќе биде невозможно да се смени фонтот на системот и да се користат емоџи што доаѓаат со оваа апликација што ќе ни овозможи да ги користиме оние на iPhone на нашиот Андроид.

 • Првото нешто што ќе направиме е да ја преземеме оваа апликација:
 • При стартување (и поминување на првиот оглас) ќе притиснеме за «Преглед и примена на нов фонт».
 • Theе се појави фонтот што ќе го примениме.

Емоџи фонт 10

 • Кликнете на него и ќе се појави екран каде што можеме да видиме како ќе се инсталира новиот фонт со нивните емотикони.
 • Defaultе го активираме по дифолт и следно е да избереме Емоџи фонт 10.
 • Ова се токму емотиконите за iPhone.
 • Спремен

Користење на емотиконите на Твитер од апликацијата за тастатура FancyKey

Ние одиме со FancyKey и неговите емотикони за iPhone (кои навистина се оние на Твитер, но се многу слични)

 • Прво го преземаме FancyKey во Play Store:
Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁
 • Ние ја инсталираме апликацијата на нашиот мобилен телефон, ја стартуваме и ќе мора да го активираме како да го правиме со друга апликација за тастатура.
 • По тие екрани за активирање на тастатурата, можеме да одиме во поставките Fancy за да ги активираме емотиконите на iPhone.
 • Од „Поставки“, одиме во „Преференци“.

Фенси емоџи

 • Во делот Покажи избираме Стилови на емотикони и ние избираме Твитер.
 • Haveе мора да го преземете пакетот за да имате веќе емотикони на Твитер и тие практично се слични на оние на iPhone.

Три различни опции за да можете да користите емотикони на iPhone на вашиот телефон со Android и што ќе ви овозможи да не го пропуштате толку многу телефонот на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.