Научете како да избришете сметка на Badoo чекор по чекор

избришете ја сметката на badoo

Бришењето на сметка на Badoo е а постапка што ја користат оние луѓе кои веќе ја постигнале својата цел, успевајќи да најдат партнер со кој се компатибилни. Можеби, како корисник, платформата не изгледа како што очекувавте и сакате да ги избришете сите ваши податоци.

Сепак, не сите корисници на оваа платформа се свесни за методите што мора да ги следат за да ја избришат својата сметка. Во оваа статија ќе ви кажеме како можете да избришете сметка на Badoo следејќи неколку чекори.

Чекори за бришење сметка на Badoo

Badoo е една од апликациите или платформите што се користат за наоѓање партнер или личност со која можете да поминете извесно време. Но, ако повеќе не сакате да го користите, можете да користите неколку методи за да ја избришете вашата сметка во Badoo.

Користење на апликацијата

креирајте опции за сметка

Ова е апликација која можете да ја користите и на Android и на iOS, од која можете да следите неколку чекори за да го избришете профилот. Овие чекори се:

 1. Првата работа што треба да ја направите е најавување y отворете го вашиот профил.
 2. Сега мора да отидете во делот „конфигурација„и треба да го барате делот“сметка“ и внесете го.
 3. Сега мора да кликнете на е-пошта или телефонски број, која било од двете опции со кои сте ја отвориле сметката.
 4. Кога ќе кликнете ќе го видите тоа нов екран се отвора и ви кажува дека можете трајно да ја избришете сметката на Badoo.
 5. За да го постигнете ова, во овој нов прозорец мора да ја изберете опцијата „Избриши сметка” и изберете ја причината поради која сакате да се откажете.

Следејќи ги овие 6 чекори, можете да ја избришете вашата сметка на Badoo користејќи ја апликацијата што сте ја презеле на вашиот мобилен телефон.

Користење на вашата сметка на Facebook

Ако веќе сте ја поврзале вашата сметка на Facebook со сметката на Badoo, можете да следите и некои чекори за да ја избришете сметката:

избришете ја сметката на badoo

 1. Треба да го внесете веб-страница на badoo, за да се најавите изберете ја опцијата „Пријавете се со Фејсбук".
 2. Сега внесете ги вашите податоци како корисничко име и лозинка со податоци на Фејсбук.
 3. Откако ќе се најавите, кликнете на сликата на вашиот профил и пристап до делот на поставување.
 4. Откако во ова мени мора да го побарате делот наречен "Избриши сметка".
 5. Кога ќе ја притиснете оваа опција, само треба да кликнете на продолжи и напишете ја причината зошто сакате да го избришете вашиот профил.
 6. Сега да го завршиме процесот внесете ја вашата лозинка и код кои се означени на екранот.
 7. Откако ќе ги наведете овие податоци, само треба почекајте го процесот заврши

Мора да го имате предвид тоа Badoo ви дава 30 дена да го избришете вашиот профил, па ако во тие денови сакате да ја вратите сметката, можете да го сторите тоа. По овој период, сите податоци што сте ги внеле во профилот ќе бидат целосно избришани.

Што треба да направам ако не се сеќавам на лозинката?

Во случај да не се сеќавате на вашата лозинка за да можете да пристапите до сметката и да можете да ја избришете, неопходно е да ги следите следните чекори.

избришете ја сметката на badoo

 1. Неопходно е да се обидете да го внесете вашиот профил во Badoo и откако ќе ја внесете погрешната лозинка ќе ви даде опција за „Врати ја лозинката".
 2. Треба да кликнете на делот за враќање на лозинката, со тоа ќе побарате да докажете дека сте сопственик на сметката. за она што ти испратете е-пошта или по телефонски број што сте ги поврзале со профилот.
 3. Мораш следете ги чекорите за обновување и откако ќе можете да го внесете профилот, само треба да ги следите чекорите што веќе ви ги дадовме за да ја избришете сметката од апликацијата.

Со овие чекори можете да ја вратите лозинката, затоа, пристап до сметката и потоа продолжете со бришење на вашиот профил од платформата.

Без разлика дали влегувате директно од апликацијата Badoo или го правите тоа од вашата сметка на Facebook, можете да ја избришете сметката, следејќи ги чекорите што ви ги дадовме во секој случај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.