7-те најдобри апликации за запознавање на Андроид

Најдобри апликации за запознавање на Андроид

со најдобри апликации за запознавање што ги имате на Андроид ќе имате можност да ја запознаете таа случајна личност, тој пријател да се сретне од време на време или со таа жена што може да стане мајка на вашите деца.

Toе разговараме за најдобрите апликации што ги имаме денес на мобилен телефон и кои го револуционизираа начинот на кој Запознај нови луѓе. Особено во свет каде што паметните телефони успеаја да ги скратат растојанијата и можноста да го отвориме нашиот круг на контакти; особено оние со кои можеме да станеме цели и сè додека тие се вистинити и вистинити во она што го зборуваат. Одете за тоа.

Тратот

Тратот

Започнуваме со Кралица апликација за апликации за запознавање од мобилен телефон. Многумина Тиндер е избран со години за да има максимален број на корисници и за таа посебност со која стана многу позната: гестовите за „Ми се допаѓа овој“ или „Не ми се допаѓа овој“.

Треба да се спомене дека секоја апликација има своја публика, а вистината е дека, под искуството да се користат неколку, можете да најдете луѓе повеќе слични на нашите вкусови. Сè зависи од тоа што го бараме, и да бидеме сериозни, повеќето од луѓето што ги користат овие апликации обично се за нешто случајно без никаква посветеност на почетокот.

Еден од проблемите со овие апликации се лажните профили. Ако плаќате и барате некој сериозен, не грижете се за нејасни фотографии или малку чудни профили. Кој бара нешто сериозно, со каква било цел, секогаш ќе биде јасен со сè, така верувајте дека сте пред вистински луѓе, затоа што ги има. Треба само да имате малку трпеливост.

Од сè, скоро можеме да го кажеме тоа Тиндер е оној со „најдобра публика“. Да речеме дека вашата платформа исто така помага да се најдат посериозни луѓе во она што го зборуваат, иако во ова секогаш стоеше „Јас велам дека сум лекар за да изгледам кул“, така што подоцна има и многу лаги. Секако, подгответе добра фотографија за вашиот профил, така што ќе привлече внимание.

Плус дел од претплатата

План за претплата на Тиндер

Она што го препорачуваме со Тиндер е тоа пробајте ја бесплатната верзија и доаѓа со максимален број лајкови дневно. Тоа е, ќе имате ограничен број гестови додека не достигнете точка што не можете да продолжите да ја истражувате илјадници корисници што ја користат оваа апликација. Откако ја искористивте бесплатната верзија, ви ја препорачуваме премиум верзијата затоа што ќе имате бесконечни лајкови и 5 „супер starsвезди“, така што лицето што ќе ја добие ќе има известување во статусната лента на нивниот мобилен телефон.

Со други зборови, ако навистина сакате девојче или момче, давајќи им суперarвезда, тие ќе знаат да или да. Иако зависи од нив дали сакаат да започнат разговор. Ова е врвна карактеристика на апликација која се потпира на локацијата за да најде истомисленици.

Ова, рече за локацијата, главен момент на Тиндер е можноста од премиум претплата на бидете во можност да ја промените вашата локација Така што, ако одите на одмор, можете да барате луѓе да ги унапредуваат разговорите и на тој начин да останете во тие денови.

Тиндер и Космополитен

Друг интересен аспект на претплатата е бесплатното Зголемете секоја недела и дека тоа ќе ви овозможи да се појавувате 30 минути во вашата област на секого. Ако го искористиме Бустот во петок попладне, сигурно ќе имаме лига.

Препорачуваме да ги искористите покачувањата во недела, бидејќи тоа е најживиот ден. Askе се запрашате причината за тоа и тоа не е никој друг туку Неделите се оној „ден после“ средба со некого и не сте го почувствувале тоа „чувство“, па денот после тоа е совршен да започнете друга авантура за разговор, така што ќе можете да ја готвите за остатокот од неделата до следниот крај.

Tinder Gold ги чини своите 15 евра месечно а за оние кои имаат помалку од 30 години ќе треба да ги платат само своите 2 евра. Има и Плус, но бидејќи сме во процес на запознавање со некој посебен, Тиндер злато е наш совет. И, всушност, нашата претпочитана апликација е да запознаваме нови пријатели.

Меметички

Меметички

Meetic е најдобрата апликација за запознавање на таа личност за трајна врска. Иако тогаш, во моментот на вистината, ние сме во истото. Како што рече еден мој пријател кој секогаш барал вакви врски: „Време беше да го облечам Метиќ дека барав само сериозни врски и 95% од контактите да исчезнат“.

Како што се случува многу во реалниот живот, има многу «продавај мотоцикли». И сè ќе биде да се обидеме да останеме со девојката и да продолжиме со продажба на мотоцикл додека не ја постигнеме целта што многу и многу ја бараат. Во секој случај, вистина е дека платформата како Meetic го прави некој што е во потрага по посветеност од „заебано другарче“.

Внатре во апликацијата Метик

Треба да се спомене дека Меетиќ постои многу повеќе години отколку Тиндер, бидејќи започна од десктоп верзијата, додека втората користеше паметни телефони и тој GPS да биде избран од многумина за неколку години.

Големата разлика е во тоа што ќе одите бидете во можност да обележите дека сте заинтересирани за посветена врска од вашиот профил, за брзо да разјасните што барате. Всушност, кога некој бара луѓе за случајни средби, вие никогаш нема да излезете во таа потрага, па затоа може да биде добро за некој што има јасни работи и не сака да губи време.

Картичката за плаќање Meetic

План за плаќање метички

Вистина е и дека сме зборувајќи за услуга за контакт што е поскапа во својата премиум верзија. Зборуваме за 34,99 евра месечно за да имате 6-месечни обврзници да бидат со 12,99 евра, но тоа не значи дека ќе мора да ги платите вашите 77,40 евра одеднаш. Придобивката од тоа да бидете скапи? Па, со кого ќе се дружите, освен ако немаат голема сметка, ќе оди што е можно подалеку; особено говорејќи од темето на барање компромис.

Уште еден интересни аспекти на Meetic се нивните проверени профили. Можеби изгледа глупаво, но ние се грижиме дека личноста што ја среќаваме е таа што е. Нема да биде прв пат да наидете на лажни профили, особено во останатите апликации што ни овозможуваат да „играме“ бесплатно и во кои се наоѓаат овие профили, а тоа се обично луѓе со обврски кои бараат нешто брзо .

Meetic е услуга што станува сериозна во врска со овие лажни профили, бидејќи тие честопати доведуваат до проблеми. Се разбира, сметајте на фактот дека ако одите на најбараните профили, ќе чини повеќе за нив да бидат заинтересирани за еден. Фактот да влезете во ваква апликација не значи дека постои отворена лента. Треба да го разработите, направете добра фотографија и ставете нешто интересно што привлекува внимание. Се соочуваме со дигитален начин на кој треба да бидеме малку curубопитни за да видиме дека имаме одредена личност. Секогаш без да нè помине и за ова, Меетиќ, како Тиндер, има свои алатки за да ни помогне.

Meetic - Amour et Rencontre
Meetic - Amour et Rencontre
Развивач: Меметички
цена: Да бидат објавени

VУБОВ

VУБОВ

Друга од најпознатите апликации и тоа може да биде друга алтернатива на претходните две и кои додаваат најмногу преземања низ целиот свет. LOVOO игра и со оној на лајк или не ми се допаѓа за да можам да најдам совпаѓања и да го започнам разговорот.

Еден од Најголемите проблеми на LOVOO се лажните профили, бидејќи е полесно да ги најдете и да губите време, така што таа личност исчезнува преку ноќ. Постои и проблем на луѓето кои бараат да даваат секс во замена за пари, па затоа може да биде покомплицирана задача да се најде поврзана личност, иако вистината е дека добива прилично добри оценки.

Натпревари на апликацијата LOVOO

Меѓу некои од новитетите во споредба со тоа како беше пред неколку години, оваа апликација да флертува од вашиот мобилен овозможува користење на Видео разговор во живо и тоа ве поврзува во видео повик. Веќе знаете дека ова води да бидете презентабилни, па ако неодамна сте се разбудиле после дремка, подобро да знаете кога треба да го облечете лицето.

Од платената претплата ни овозможува испраќајте пораки до луѓето кои ја користат бесплатната сметка, така што ни дава малку моќ за брзо започнување разговор. Ако имаме iousубопитен профил и тогаш сме добри во муабет, сигурно со денови ќе можете да остварите неколку контакти, иако треба малку да се посветите на тоа.

Претплата на LOVOO

Претплата на LOVOO

LOVOO ни остава еден месец за 7,99 евра, намалена цена ако ја споредиме со други алтернативи, како што се споменатите. Ако плаќаме месечно за LOVOO (можеме да го сториме и цела година за 45 евра), можеме да пристапиме до низа карактеристики како што се:

 • Проверете кој го посетува нашиот профил
 • Испратете ги мразокршачите и оставете некој друг да не плаќа со претплата можете да влезете во директен разговор со нас; и тоа е предност кога станува збор за брзо започнување разговор во оваа апликација
 • Започнете разговори со популарни корисници; некои кои ако не те сакаат ќе биде тешко да разговараат со нив
 • Посета на други профили невидливо
 • Избрана профил

Ова се некои карактеристики што тие не се разликуваат многу од другите апликации, но ние ќе станеме редовни во оваа апликација за запознавање, секогаш ве советуваме. Придобивките се обично доста, иако е точно дека во апликацијата LOVOO ако ја работиме, не треба да плаќаме денар за да запознаеме интересни луѓе.

Хапн

Хапн

Се соочуваме со апликација која се разликува од останатите по фокусирајте се повеќе на геолокацијата да се најдат блиски луѓе. Тоа е, тој ќе ги лоцира оние корисници кои се во близина и дури ќе може да ви ги покаже оние со кои сте наишле.

Можеме подобро да ја објасниме оваа апликација ако се ставиме во случај да одиме на забава или концерт. Го лансиравме Хапн, и тоа во реално време ќе ни каже на сите оние кои се наоѓаат на помалку од 500 метри. Ова има свои добрите и лошите страни. Друга разлика во тоа е што можете да погодувате други корисници, но тие, сè додека не го сторат истото, нема да знаат дека биле „погодени“ од вас.

Happn апликација за флерт

Да, вистина е дека се соочуваме со уште една платена апликација, бидејќи за да ги направите тие здроби, ќе ви треба кредит. Со други зборови, бидејќи немате добар профил, ќе ви биде тешко да можете да влезете во разговори со други.

Тоа е апликација која нема толку многу луѓе како другите апликации, но може да биде алтернатива во големите градови каде што може да има повеќе шанси. Како што може да се случи во други градови во светот, каде што неговите луѓе им ги даваат еден или друг град.

POF

POF

Друга од најкористените апликации, но тоа се разликува од останатите со обемниот профил што можете да го креирате во вашата сметка. Тоа е да се каже, ќе можете да ставите секакви детали со цел да се фокусирате повеќе на хоби, вкусови, интереси и оние податоци што понекогаш може да нè интересираат повеќе од физичката форма на таа личност која може да стане голем пријател или жената на нашиот живот.

Флертувајте во ПОФ

La POF заедницата повлекува повеќе за тие обемни профили во кое е забележано дека лицето ги посветило своите записници дури и да остави лично писмо и дека може да ја покаже позадината што ја има како личност. Исто така, постојат профили за брзи танци како и другите апликации, но потребно е повеќе да се запознаете лице за закажување.

Има и своја платена верзија, иако не е потребно, со малку трпеливост, да може да запознавате други луѓе. Како и последниот, таа е совршена апликација за големиот град, бидејќи има поголем број на корисници кои бараат контакт надвор од нивниот круг на пријатели.

Тоа е уште еден што го препорачуваме затоа што не бара толкав трошок за претплата и затоа што да барате состаноци со посветеност може да биде идеално. Секако, навиткајте го вашиот профил барем за да видат дека имате нешто повеќе од мускули или таа убава уста.

POF Запознавање сајт
POF Запознавање сајт
Развивач: Многу ULC
цена: слободен

Badoo

БЕДО

Es на првите услуги што пристигна во исто време со Метиќ. Иако може да биде придобивка за да се биде експертска платформа, бидејќи многу и многу ја „изгореја“, таа секогаш останува во втор план за да се запознаеме со таа идеална личност.

Зборуваме за што Пред сјајот на паметните телефони веќе постоеше Badoo Веќе е многу сигурно дека можете да имате колега што влегол од мрежата во време кога онлајн состаноците не биле тренд како што е сега. Не значи дека има свој шарм, иако кажаното е апликација која е широко користена и многумина и многумина ја ставаат настрана пред другите помодерни и нови како „Тиндер“.

Интерфејс за апликација Badoo

Да, тоа е апликација која речиси ве принудува да ја користите картичката за да се префрлите на моделот на претплата и користете стратегија за тргување што кога ја знаете, престанувате да го користите. Дури и да е така, за одредени моменти може да биде апликација што може да се користи, особено за случајни контакти и во која ништо не се бара од другата личност; со други зборови, лежерни моменти.

Имате голема мрежа на контакти, но многумина ја напуштија апликацијата во тоа време и ниту влегувај. Не е лошо за тестирање, но останавме таму.

Badoo: Запознавање и Leute treffen
Badoo: Запознавање и Leute treffen
Развивач: Badoo
цена: слободен

Grindr

Grindr

Поминавме претходно апликација посветена на контактот на геј и би момчиња. Ако има нешто добро во овие апликации што ќе можеме да најдеме секаков вид на личност поврзана со нашите вкусови, интереси или лудории. И тука влегува апликација како Grindr за да ја барате таа личност која ви го прави животот посреќен. Логично, ако е посветено на запознавање момци, ќе ни биде полесно отколку претходните два; Иако не значи дека во Тиндер можеме да сретнеме и момчиња или девојчиња кои се обложуваат на лица од ист пол.

Grindr се карактеризира со некои аспекти што апликациите за запознавање ги допираат од мобилен Андроид. Овде можете да прегледате до 600 деца на иста мрежа, истражете повеќе дефинирани профили со поголеми фотографии, па дури и разговарајте поминувајќи поинтимни фотографии, ако тоа е она што го правиме.

Тоа веќе го знаеме секстингот е повеќе од модерен И овие апликации го користат за да можат да одржуваат неколку несериозни врски во исто време; сè е откако ќе го имате целиот распоред и неделата повеќе од преполно за да уживате во секакви врски.

Како Тиндер, Гриндр исто така има опција да се даде starвезда на тоа омилено момче што ни се допадна заради неговата брада или заради тој начин на облекување што одговара на нашиот стил.

Гриндр и неговата XTRA

Grindr-XTRA

Ако веќе сакаме да навлеземе во апликацијата Grindr, таа ни овозможува месечна исплата на оваа серија карактеристики како што е елиминирање на рекламирањето, видете до 6 пати помал, видете ги оние што се поврзани, само оние кои имаат фотографија во профилот, брави и неограничени омилени, па дури и користат зачувани фрази за да го забрзаат разговорот, а ние ќе можеме да пиеме пиво лице в лице.

Уште една одлична апликација за запознавање, но што останува во машката публика и во кој во голем град сигурно ќе имате забава некое време.

Grindr – Schwuler Chat
Grindr – Schwuler Chat
Развивач: Гриндр ДОО
цена: слободен

Одличен список на најдобри апликации за запознавање и дека на сите ни останува Тиндер. Тој е најсвеж, најмодерен и неговата платформа работи многу добро за да запознае многу интересни луѓе. Па сега знаете, да ја повлечете картичката и да го користите вашиот плус, иако не заборавајте на другите како што рековме. Ние би дошле на второ место со LOVOO.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.