Најзабавни игри со загатки за Андроид

Најдобри забавни игри со загатки на Андроид

Загатки игри има многу на Андроид, но има и такви кои се најзабавни и кои можат да нè одржат со часови, денови и недели играјќи ги додека не ги завршиме сите нивоа.

Зборуваме за загатки како КРАЛНИТЕ или некои извонредни визуелни квалитети како Долината на споменикот. Серија загатки што ќе ги знаете подолу за да започнете да уживате во нив и неговите комплицирани шеми, иако огромното мнозинство се базира на едноставна механика што е способна да ги закачи дури и најобоените.

Споменик долина

Споменик долина

Започнуваме со еден од живите накит во Google Play Store и тоа благодарение на невозможната геометрија на Ешер ни овозможува да се соочуваме со загатки како никој друг. Премиум игра која вреди да се купи и во која Треба да ги преместите структурите за да може главната личност да ја продолжи својата авантура преку твојот сон.

Споменик долина
Споменик долина
Развивач: ustwo игри
цена: 2,99 евра

Мини панорама

Мини панорама

Една од најзачудувачките загатки што сме ги играле на Андроид и тоа практично не става пред управувањето со метрото на големите градови како Newујорк или Париз. Непогрешлив минималистички стил со високо ангажирана механика на игра. Е мора создадете раскрсници и бидете во можност да ги заглавувате тие скокови на сообраќајот.

Мини панорама
Мини панорама
цена: 1,19 евра

Тотална партиска убиство

Тотална партиска убиство

Загатка е тоа измешајте различни жанрови како платформи, но во кое ќе мора да знаете како да го користите секој од тројцата протагонисти со нивните предности и хендикепи. Haveе мора да најдете начин да излезете од нивото со тројцата херои со свои карактеристики и тоа ќе ве наведе да мора да испробате многу опции.

Не патува

Не патува

А од загатките што беа најдолго со нас на Андроид, но сепак во одлична форма. Тоа е стратешка игра за возење во која треба да планирате кога сите возила на екранот треба да се движат. Тоа е загатка како никој и во која треба да знаете како да го имате потребното трпеливост.

Не патува
Не патува
Развивач: медиокритет
цена: слободен

Machinarium

Machinarium

Наградена инди-игра низ целиот свет што стана една од главните оски на жанрот. Со малку точка и допир, ќе мора да му помогнете на протагонистот правилно да напредува непријателски свет во кој е згрижен најмалиот визуелен дета detail. Еден од најдобрите.

Machinarium
Machinarium
Развивач: Аманита Дизајн
цена: 5,99 евра

Експлозија на шеќер

Експлозија на шеќер

Следете го во пресрет на одличната сага за Candy Crush со ист стил, иако со различен допир, така што на вашиот мобилен екран се генерира цела емисија на боја. Од креаторите на Angry Birds доаѓа оваа многу интересна загатка која минатата година се појави на Андроид за наше одобрување и уживање.

Две точки

Две точки

Беа пред една од најдобрите игри со минималистички загатки за Андроид и во која ќе треба да се придружите на различни точки на стотици нивоа. Одличен визуелен стил за слободна игра во која ќе имате нивоа сè додека не ви здодее, ако тоа се случи. Суштинско и најдобро од оваа листа без никакво сомневање.

Две точки
Две точки
Развивач: Играчки
цена: слободен

Јас сакам нијанса

Уште едно чудо на списокот и една од најдобрите загатки за Андроид. ДО креативно и ниво на дизајн е најдобро за меморијата, бидејќи ќе мораш организирајте ги тие палети на бои со нивните градиенти додека не ги завршите нивоата. Тоа е игра што е многу релаксирачка и способна да ги натера нашите неврони да се движат со голема брзина во нашиот ум. Многу збогатување.

Сакам нијанса
Сакам нијанса
Развивач: Зут!
цена: слободен

Змија птица

Змија птица

Останати Играм со многу бои и со онаа на змијата што во тоа време тие отсекогаш биле многу популарна игра. Тука ќе мора да добиете дека должината на главната птица е најдолга, затоа подгответе се за многу шарена игра и ја имате бесплатно. Ние отворено го препорачуваме.

Змија птица
Змија птица
Развивач: Игри на Нуменон
цена: слободен

Мекорама

Мекорама

Друга легенда како загатки за Андроид и во кои освен комплетирање на загатки во овие 3Д нивоа со симпатичниот астронаут, ќе можете да создадете свои и потоа да ги споделите со колегите или преку заедницата на играчи што се собираат околу овој прекрасен наслов за нашите мобилни телефони. Друго од најважните на списокот.

Мекорама
Мекорама
Развивач: Мартин Магни
цена: слободен

Зенге

Зенге

Тука ќе ја живееш приказната за Еон во премиум игра за 0,59 евра и вреди секој денар. Визуелен приказ за едно од најрелаксирачките искуства во кои брзањето и нервите мора да бидат надвор од игра. Целото искуство што се генерира на вашиот мобилен телефон, па ако барате едно без реклами, ова е друго што ви го препорачуваме.

Зенге
Зенге
цена: 0,59 евра

Бои Јунајтед

Бои Јунајтед

Загатка со многу боја и во која морате комбинирајте ги боите за да напредувате низ своите огромни нивоа. Многу визуелна игра во која ќе можете да земете здив по денот на работа или студирање. Бесплатна титула што е со нас веќе неколку години, но која продолжува да додава играчи во пазувите, развивајќи се на одличен начин.

Colors United- Загатка Farbe
Colors United- Загатка Farbe
Развивач: фурилион
цена: слободен

Алфаберова 2

Алфаберова 2

Тоа е совршена мешавина во игра што ќе го подобрите вокабуларот на англиски јазик додека уживате во неговата загатка. Со своите пријателски протагонисти, ние се соочуваме со многу внимателна загатка во сите нејзини аспекти и во која треба да ги пишуваме зборовите на англиски со букви од табела. Не разбираме како не е првиот дел, затоа ни останува вториот.

Азбука 2: Übe dein English
Азбука 2: Übe dein English
Развивач: Спари Фокс ДОО
цена: слободен

На соба

На соба

Цела сага загатки во кои мора да знаеме како да ги допираме механизмите и да откриеме како да ги решиме за да напредуваме низ нивните нивоа. А. 3Д игра во која можеме да ја ротираме камерата за да најдеме можни решенија за овие загатки тие беа во можност да закачат илјадници играчи ширум светот.

На соба
На соба
цена: 1,09 евра

Осветли ги Stвездите!

Осветли ги Stвездите!

Неодамна создадена загатка во која мораме пука неколку енергетски топчиња што ќе ги погодат геометриските фигури на бои. Визуелно многу привлечна загатка која има многу нивоа за да уживаме во убиството на тие стаклени фигури. Нов е, но еден од најдобрите што го гледаме во последно време за нашите мобилни телефони.

Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁

Тројца!

Тројца!

Уште една од класичните загатки, и дека овој пат ја имаме во бесплатна верзија, иако ја препорачуваме премиум верзијата затоа што има сè без да помине низ рекламирањето што не напаѓа во бесплатната верзија. Игра во која збирот и броевите ја земаат нивната важност за да завршат стотици нивоа кои нè очекуваат. Друга суштинска важност.

Тројки! Бесплатна игра
Тројки! Бесплатна игра
Развивач: Ашер Волмер
цена: слободен

режеш

режеш

Сите чудо како загатка, да се биде премиум, и во кој ќе го лизнете прстот за да го култивирате и обликувате дрвото кон сончевата светлина. Игра која ги освои своите награди и е инди игра за да генерира едно од најбогатите искуства како загатка. Во оваа загатка многумина треба да платат, и ова е една од нив. Од најдобрите.

режеш
режеш
Развивач: Elоел Мекдоналд
цена: 4,59 евра

World of Goo

World of Goo

Една од најзабавните загатки што секогаш сме ги имале на Андроид и која доаѓа како пристаниште од компјутер.

најдобри андроид игри
Поврзана статија:
Најзабавни игри за Андроид

Мораш создадете ги потребните структури за да можете да поминете низ оние простори во кои најлесно ќе биде да паднеш. Една од најгенијалните загатки на сите времиња и што ја имате во премиум формат за вашиот мобилен Андроид.

World of Goo
World of Goo
Развивач: 2D момче
цена: 3,99 евра

Лумино Сити

Лумино Сити

Неверојатна авантура загатка и тоа е создадени целосно рачно со хартија, картон, светла и мотори. Со други зборови, тој е снимен за да можете едноставно да бидете апсорбирани од неговите детали и од огромното искуство што го генерира. Се разбира, тоа е премиум игра и дека секој денар вреди во својата тежина во злато. Добитник на наградата БАФТА 2015 година.

Лумино Сити
Лумино Сити
Развивач: Торта со јуфки
цена: 5,99 евра

Мост конструктор портал

Мост конструктор портал

Un загатка преполна со генијалност и во кои ќе градите мостови, рампи, слајдови и други конструкции во нејзините 60 тест комори. Уникатна игра во нејзината концепција и вредна 5,49 евра. Едноставно, знаејќи дека добила повеќе од 8.000 прегледи од играчи кои ја купиле, можеме да ги разбереме субјектот и калибарот на целата игра загатка.

Мост конструктор портал
Мост конструктор портал
Развивач: Главата горе
цена: 4,99 евра

Кенди здроби Сода Сага

Кенди здроби Сода Сага

Завршуваме со уште една од најдобрите загатки на КРАЛОТ и тоа ја следи целата механика што нè натера да се соочиме со едно од најплодните студија на жанрот. Многу уникатни бонбони ве чекаат во друга загатка со повеќе нивоа што ги има и во кои можете да ја ставите вашата сметка на Фејсбук за да си игра со колегите и пријателите.

Кенди здроби Сода Сага
Кенди здроби Сода Сага
Развивач: Кралот
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.