Најдобрите игри со зомби за Андроид

Зомби

Дали сте имале тежок ден на работа? Дали универзитетските испити ве оставија истоштени? Дали вашиот омилен тим изгуби? Па, ако сакате да испуштите и ослободите напнатост, најдобро што можеме да помислиме е да го зграбиме вашиот паметен телефон и да убиеме неколку зомби.

Не оставајте еден жив или мртов, па да видиме какви опции имаме и какви игри можеме да преземеме за да поминеме пријатно време во снимање на зомби. Или дури, понекогаш, да се биде еден од нив и да ги проголта сочните и богати човечки мозоци во совршена состојба.

DEAD TRIGGER 2 - Стрелец за преживување на зомби

Да почнеме со втора рата на Dead Trigger, каде смртоносен вирус се шири низ целиот свет предизвикувајќи мутации на човекот и се заканува на истребување на нашиот вид. Сега, преживеаните од оваа чума се приклучија на глобалниот отпор во борбата против оваа незапирлива смртоносна инфекција ... Подгответе се за нападот! Време е да започнете да се борите за вашиот опстанок во ова игра стрелач од прва личност што ќе ви го одземе здивот!

Најдобри игри за снимање за Андроид
Поврзана статија:
Најдобри игри за снимање за Андроид

Можете да го подобрите оружјето, да заштедите луѓе кои се уште се здрави луѓе, па дури и лекар во собата може да ве лекува ...  Саундтракот и звучните ефекти ќе ве натераат да верувате дека сте во играта, бидејќи е елабориран со голем успех, и тоа ќе ве натера да ја живеете играта во целост.

УБИЕН - Зомби ФПС стрелачка игра

НЕПУШТЕНО - Зомби Шиеспиле
НЕПУШТЕНО - Зомби Шиеспиле
Развивач: Дека_игра
цена: слободен

Игри Madfinger претставува уште еден наслов за елиминирање на зомби без запирање. Нашиот протагонист eо, а член на единицата за борба против зомби WOLFPACK, ќе мора да се борите во овој холокауст на зомби лоциран во Newујорк. Вашата цел, очигледно, е да ја прекинете заканата од зомби пред да се шири и истреби целиот познат живот на планетата.

Имаме повеќе од триста мисии, и имаме безброј видови на оружје и автоматско гаѓање за наша цел. Сето тоа во рамките на многу успешна и згрижена графика што ќе нè натера да уживаме во оваа авантура.

Неубиен

Зомби цунами

Зомби цунами
Зомби цунами
Развивач: Мобигам САРЛ
цена: слободен

Сега одиме со повеќе „лесен“ наслов. Ова цунами од зомби што мора да го водиме има мисија да ги проголта мозоците што ги наоѓаме на нашиот пат.

Компанијата Mobigame SARL ни овозможува да го нападнеме градот со орда зомби. Трансформирајте ги мирните пешаци во зомби и создадете најголема орда што постои. Јадете ги пријателите и предизвикајте ги на луда трка заснована на уништување на сè што ќе најдат на патот. Startе започнете сами, но во вашата гладна кариера ќе можете да ги потопите забите во здрав мозок, кои ќе ви се придружат и тие ќе ве носат во лет за да не оставите здрав.

Зомби цунами е 'бесконечен тркач'што, за разлика од огромното мнозинство наслови во жанрот, носи нешто ново. Наместо да контролирате единствен карактер, ќе морате водат плима на зомби тоа може да расте како што гриземе повеќе луѓе.

За време на турнеите, покрај лабавите луѓе кои секогаш ќе бидат лесна мета, ќе наидеме на возила од различен тип (автомобили, автобуси ...) и други пречки, за што ќе ни треба одреден број на зомби ако сакаме да ги однесе напред.

Зомби цунами со гордост го надмина оној 200 милиони играчи ширум светот.

Зомби цунами

Растенија наспроти зомби 2 фунти

Втора рата од оваа игра, која доаѓа од раката на Electronics Arts,  Во стилот на одбрана на кулите, можеме да кажеме дека е една од најпознатите во светот. Соберете армија моќни растенија, наполнете ги со хранливи материи и излезете со крајниот план за заштита на вашиот мозок.

Соберете ги вашите омилени растенија, како сончоглед и зеленчук од зеленчук, плус стотици растителни карактери, вклучувајќи го креативниот и процут ласер Гвајалава и Бин. Борба против огромна разновидност на зомби околу секој агол, како што се Зомби со напојување и Малата сирена зомби. Evenе мора дури и да го заштитите вашиот мозок од огромните зомбишки кокошки!

Преземете играчи од целиот свет и видете кој може да добие најмногу поени на ниво. Изберете свои растенија и играјте за да победите, добивајќи повеќе поени засновани на силата на вашиот тим и бројот на зомби што ги поразивте. Победи го резултатот на противникот за да заработиш круни за да ти помогне да се израмниш на табелите на лигите.

Zombie Frontier 3: Sniper Shooter

Zombie Frontier 3: FPS стрелец
Zombie Frontier 3: FPS стрелец
Развивач: FT игри
цена: слободен
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот
 • Zombie Frontier 3: Стрелач FPS Слика од екранот

Се соочуваме со друга епидемија создадена од човекот. Поради опасните испитувања на мутантен вирус, научниците предизвикаа апокалипса на зомби во потрагата по вакцина... Сега сте преживеан кој мора да ги убие ордите на овие немртви. Мора да се пробиете низ мутантните орди и да ги убиете. Atе имате на располагање арсенал, со повеќе од триесет видови на оружје во оваа игра, можете да користите од MP5, AK47, Desert Eagle, FN SCAR, HK 416, или да користите гранати или активирање на бомба против инвазијата на зомби ... Елитни ловџиски пушки и нападни пушки, никогаш нема да имате доволно арсенал или муниција за оваа теренска битка! Цел добро, и ставете крај на заканата.

Ако сакате игри со стратегија, можеби ќе ве интересираат:

Уметност на војната 3
Поврзана статија:
Најдобри воени стратешки игри за Андроид

Зомби дневник 2: Еволуција

Дневник за зомби
Дневник за зомби
Развивач: Планина Лав
цена: слободен
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби
 • Снимка на екранот од дневник за зомби

Ако Zombie Diary беше многу забавна игра во која требаше да ги убиете сите зомби што ги наидовте, и во овој втор дел. Но сега ќе имате повеќе оружје, повеќе зомби за елиминирање и позабавно. Неговиот изглед налик на цртан филм и неговата дводимензионална графика, го прават многу привлечен и речиси предизвикува зависност кога станува збор за играње.

Вашата главна мисија да преживеете голем број на зомби што ќе ги сретнете и потребно е да убиете што повеќе, исто така мора да ги спасите преживеаните што ќе ги најдете на вашиот пат. Atе имате на располагање до 30 различни оружја и голем број зомби за да ги елиминирате.
Ако сакате игри со зомби и сакате да имате нова на вашиот мобилен, Дневник за зомби тоа е добра алтернатива.

Дневник за зомби 2

Игри со оружје: Зомби - МРТВЕН ЦЕЛ

МРТВА ЦЕТА: Зомби Шпиле
МРТВА ЦЕТА: Зомби Шпиле
Развивач: СТУДИОВИ на VNG GAME
цена: слободен

Со ова многу неточно име, имаме игра со одличен квалитет, поддржана од мислења на корисници и оценка од 4,6 starвезди. Компанијата VNG Game Studios не фрла во А. трета светска војна, каде што вашите непријатели се веќе мртви, но околу 2040 година нов вирус што може да го уништи остатокот од човештвото ...

Имаме 3Д графика со многу добар квалитет и со визуелна и со звучна поставка кои успеваат да го воведат плеерот во апокалиптична атмосфера. Се истакнува и интеракцијата со околината за да се добијат предмети што ќе ни овозможат да продолжиме со животот. И, конечно, некои кул режими како „Хантер режим“, во која можеме да искористиме голема разновидност на оружје и да влеземе во светски ранг-листа, каде што ќе можеме да ги споделиме резултатите со корисниците од различни делови на планетата.

Мртва цел

Снајперист со последна надеж - зомби војна: Игри за стрелаштво FPS

Продолжувајќи со темата, мора да го спасиме светот од ордите на зомби што ја напаѓаат планетата, немилосрдно. Но сега Се ставаме во чевлите на снајперист, наоѓаме безбедно место, користиме маскирна за да не бидеме откриени и пукаме.

Со добра графика и високо ниво на детали, ќе можеме да видиме како нашите непријатели експлодираат со истрели или ќе летаат против возила или куќи, благодарение на експлозиите што можеме да ги предизвикаме со пукање контејнери, резервоари за бензин итн. Соберете различни оружја и картички за да ги подобрите вештините и оружјето, можете дури и да добиете ракетни фрлачи што нема да остават нежива бубачка ...

Куриозитет на оваа игра е што ќе можете да ја видите траекторијата на проектилот и да цените како тоа влијае на зомби, конечно убивајќи ги, со ефектот „Kill shot camera“.

Снајперист последна надеж

Дедо Мраз наспроти Зомби 2

Искористувајќи го приближувањето на Божиќ, ништо подобро од тоа да се ставиме во местото на Дедо Мраз и да дистрибуираме смрт и уништување низ целиот свет разурнат од зомби. Подарете снимки нон-стоп и симнете ги непослушните мртви момци кои се наоѓаат на вашата црна листа.

Треба да поставите елка, но овој пат украсите се парчиња мртви шетачи, кои се однесувале многу лошо цела година, Вие нема да бакнувате никого под имелата, ниту пак ќе имате мисирка за вечера вечерва, но Дедо Мраз пристигна да ги заврши немртните.

Не е најдобрата игра на оваа тема, но сценариото што нè става во чевлите на Дедо Мраз не тера да ја споменеме како aубопитна игра, која ќе нè забавува долго време, хо, хо, хо, хо ...

Ничија земја што шета мртви

Ничија земја што шета мртви
Ничија земја што шета мртви
Развивач: Дека игри
цена: слободен

Не можевме да го завршиме овој преглед на игри со зомби без да зборуваме за онаа инспирирана од најуспешната серија, а следена од милиони фанови: „The Walking Dead“. Овој наслов е во Google Play Store подолго време, но никого не разочарува, а неговите постојани ажурирања го чуваат како една од најсимнуваните и најдобро оценетите игри во зомби-опкружувањето.

Постојат многу верзии и варијанти на овој наслов, но во овој случај се соочуваме со брза игра на улоги во која вашите одлуки ќе направат разлика помеѓу животот и смртта. Вашиот партнер за авантура ќе биде Дерил Диксон, квинтесенцијален преживеан кој ќе ве научи како да убивате и да не умирате обидувајќи сеИако можете да искористите многу познати ликови од митската телевизиска серија, за да преживеете и да ги уништите зомби што не опкружуваат.

одење мртов


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.