Ова се најдобрите Телеграмски канали за гледање серии

Ова се најдобрите Телеграмски канали за гледање серии

Сериите се сè уште помодерни од кога било, а добра демонстрација за тоа се големиот број на Telegram канали за гледање серии кои денес можат да се користат за оваа намена. Всушност, многу корисници постојано бараат алтернативи за да уживаат во овој феномен насекаде, вклучително и на нивниот Android мобилен телефон, без разлика дали се во автобус, воз или едноставно без да излезат од дома.

Тешко е да се знае што ќе се случи во иднина со платформите како Netflix, Amazon Prime Video и други, чиј успех секогаш е доведен во прашање и покрај нивната огромна популарност низ светот, но засега интересот на корисниците да продолжат да уживаат во сериите на различни начини дава впечаток дека е далеку од исцрпен. Особено кога ви е достапна опцијата да ја гледате кога и каде сакате, надвор од фиксните распореди програмирани од традиционалните телевизиски канали. Како и да е, во оваа статија ја разгледуваме Најдобрите Telegram канали за гледање серии и тоа сигурно нема да ве разочара.

Како може каналите на Telegram да се користат за гледање серии?

Неодамна, Netflix уште еднаш генерира контроверзност (и тоа не е прва) околу своите претплатници, со тоа што ја елиминира можноста за бесплатно споделување на повеќе сметки. Можност која, зошто да се залажувате, им помогна на многу пријатели или роднини да се соочат со таксите на платформата. Нема да дебатираме за соодветноста или не на одлуката, исто како што нема да ги доведуваме во прашање стапките на другите предлози како што се HBO, Disney, Movistar итн. Но, нема сомнеж за желбата што ја имаат многу луѓе да најдат начини да уживаат во сериите без да мора да копаат длабоко во нивните џебови. Телеграма може да биде одлично решение во овој поглед.

Она што се случува е дека во многу прилики луѓето не се свесни дека оваа социјална мрежа има љубопитни можности, како на пример гледање серии. За многу корисници тоа е едноставно WhatsApp со кој можат да комуницираат со пријателите. Ништо не е подалеку од реалноста, како што ќе видиме подолу. Постојат канали кои нудат многу услуги, вклучително и гледање серии без да мора да платите ништо.

Ова се најдобрите Телеграмски канали за гледање серии

За гледање серии на Telegram потребно е само преземете ја апликацијата од Play Store, креирајте сметка од кој било уред со Android и испратете го соодветното барање. Единствениот услов, се разбира, е да не се прекршуваат авторските права на која било продукција што ќе се ужива.

Најдобри телеграмски канали за гледање серии

Денес има многу канали на Telegram за гледање серии од каде било. Еден од оние што корисниците имаат тенденција да ги претпочитаат е DeSerieEnSerie CL Official. Нејзината популарност е сосема заслужена поради многу причини што треба да се земат предвид. Првото од нив, се разбира, е да имаат голема количина на содржини достапни за корисниците, и серии и филмови, исто така правилно нарачани, за да може лесно да се пристапи до нив без да се губи премногу време во обидот. Исто така, има значителна разновидност на жанрови и дела кои не само што вклучуваат изданија што може да се сметаат повеќе или помалку модерни, туку и некои класични наслови. Еден од оние кои од време на време сите сакаат да ги видат повторно.

Исто така, меѓу каналите на Телеграма за да ги видите најистакнатите серии е Вистинска класика: Howls.COM. За оние кои не го знаат, кажете дека е специјализиран портал за ветерани, како што кажува и неговото име, во дела на страв. Вистина е дека веќе некое време го зголемија својот предлог на повеќе жанрови, но сепак се специјалисти за тоа. На неговиот профил на Телеграм, љубителите на хорор ќе си поминат прекрасно.

Други значајни Телеграмски канали за гледање серии

Несомнено е дека денес огромното мнозинство на платформи, без оглед на нивната природа, имаат тенденција да мешаат и серии и филмови. Двете погоре би можеле да бидат добар пример за ова на Telegram, но навистина има многу повеќе. Меѓу најпрепорачливите е оној кој исто така има многу претплатници: Притиснете Play. Го привлекува вниманието затоа што обично е доста актуелно и прикажува атрактивни вести од секаков вид. Како приватен канал, како што често се случува во овие случаи, неопходно е да се побара барање пред било што друго.

Ова се најдобрите Телеграмски канали за гледање серии

La Casa de Series е исто така еден од најпрепорачливите Телеграмски канали за сите обожаватели на серијата. Во овој случај, исклучиво посветено на нив, без филмови или нешто слично. Покрај тоа, има детални јазичиња кои обезбедуваат информации за сè во неговиот значителен каталог, за да може да се видат од почеток аспектите како што е јазикот на кој е достапна серијата. Веќе е познато дека, на пример, во оваа смисла, има и такви кои претпочитаат да пристапат до некое дело во неговата оригинална верзија, а на другите, од друга страна, им останува удобноста да избираат наслови синхронизирани на шпански. Како што велат, боите биле направени за вкусови.

Ако пак, она што го преферирате се шпанските серии, има и многу интересни алтернативи на Telegram. Во шпанските серии можете да најдете некои високи точки од многу продукции овде, дури и оние кои поради годината на издавање веќе можат да се сметаат за класични.

Феноменот на турските серии

Веќе некое време нема сомнеж за привлечноста што ја имаат многу турски сапуници, особено кај луѓе на одредена возраст, но и кај многу млади луѓе (генерално жени). Реалност или мода или како сакате наречете ја што стигна и до Телеграм, предизвикувајќи раѓање на канали целосно специјализирани за отомански дела со истото место на потекло.

Ова се најдобрите Телеграмски канали за гледање серии

Сигурно дури и оние кои не се многу обожаватели на овие фикции некогаш слушнале за огромни хитови како Bitter Earth, Brothers или Original Sin. Благодарение на неговиот успех, се појавија многу слични алтернативи.

En Турски серии на шпански нема само популарни и романтични драми, но и секакви филмови од други жанрови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.