Најдобрите психотехнички симулатори за возачка дозвола

психотехнички тест

Со технологијата во рака, има многу корисници кои доаѓаат да ја искористат за речиси сè, вклучувајќи ги и оние неопходни работи во нашите животи. Во текот на користењето на телефоните, тие беа корисни за многу повеќе од повикување, испраќање СМС и сега тоа во апликациите за инстант пораки.

Една од важните работи во текот на нашите животи е да ја добиеме нашата возачка дозвола, важно ако сакаме да ја имаме дозволата и да имаме сопствен автомобил. На тоа се додаваат и други работи кои се важни, како да се има мопед и употреби го Б, бидејќи има поголемо поместување, ќе треба да земеш уште еден специјал.

Ајде детално Најдобрите психотехнички симулатори за возачка дозвола, со кој ќе видите многу работи пред да поминете низ ова во која било автошкола. Симулаторите обично работат добро, давајќи перспектива на она што ќе го видиме на испитот што ќе го имаме подоцна во сообраќајот.

Дали симулаторите се најдобрата опција?

автомобилска навигација

Симулирањето на нешто не значи дека е лошо, понекогаш е потребно ако сакате да го имате истото без да се добие резултат од наставниците. Симулаторот може да биде фундаментално парче пред да се фрлите и да се соочите со она што толку многу сакате да го пробате, вклучително и автомобил пред да го преземете воланот.

Тестовите се обично важни, замислете да можете да го направите секој од нив со свој терминал и со тоа да одите напред, што во овој случај е нормално. Симулаторите се нешто што не мора да биде официјално, иако со истите прашања што ќе ги видите во она што ќе го поставите од автошколата.

За тоа дали се најдобрата опција или не, тие се затоа што случајно имаат сличност на оние кои се официјални, секогаш барајте добра опција. Автошколите додаваат специфичен симулатор на компјутерот, понекогаш имате пристап преку прелистувачот, што е една од работите што сигурно ќе ви се допаднат, вклучително и одредена апликација, скоро секогаш достапна на Android.

Преземете апликација за психометриски тест за возење

психотехничка обука

На психометриските тестови за возење тие блескаат поради популарните игри, со графика која потсетува на првите конзоли, вклучувајќи го и Atari. Важни се различните тестови, како што се видот, слухот и координацијата, здравјето ќе зависи од конкретниот преглед.

Во случај на координација, имате конкретно бесплатна апликација во Play Store, која се нарекува „Психотехнички тест за возење“. Ќе се забавувате, поточно времето кое го сакате и сметате дека е соодветно, што бараш на крајот, да го поминеш ова и да ја обновиш возачката дозвола.

За да започнете да го користите, само треба да кликнете на „Start“ и почнете да вежбате, мини игрите се несомнено важни, за ова треба да одите еден по еден. Веднаш штом ќе почнете да се координирате, ќе бидете вистински експерт и ќе можете да го покажете вашиот резултат со текот на времето.

Тестот за видот

визуелна слика

Видот е од суштинско значење при возење, особено ако го правите тоа во различно време, каде што светлината не секогаш придружува, меѓу другото ви требаат и очила. Тестот за визуелен преглед е фактор што треба да го земете предвид, секогаш треба малку трпение и да поминете низ вежбите, кои ќе ги правите со друга алатка.

Откако ќе ги завршите резултатите, ќе ви бидат дадени мали извештаи, кои се визуелизација на левото и десното око, давајќи специфичен процент. Тестовите се официјални, така што ќе добиете добри перформанси пред да се соочите со вас на што треба да направите пред да го полагате тестот за возачка дозвола.

Ќе ви ги покаже симболите, со букви, симболот C и слика, што е совршено ако сакате да ги видите работите кои на прв поглед се обично суштински. Тоа е една од апликациите кои вредат и многу вредат, заедно со претходната се препорачуваат двете, конкретно нема координација, визуелен дел и слух, второто е важно ако сте во град, да слушнете се што е се случува околу вас.

Тест за очи
Тест за очи
цена: слободен

Психотехнички тестови

психо тест

Преку режимот на игра, Психотехничкиот тест е еден од оние кои растат и се подобруваат благодарение на фактот што прават важен чекор над тие нормални. Тие обично се слични на оние што се користат во автошкола, валидни за да се дојде до испитот пред да ве прегледаат за возачка дозвола.

Може да биде еден од оние кои ја истакнуваат вашата најдобра страна, не го земајте како вистинска опција, подобро е да тренирате, идеално со текот на времето. На крајот од игрите ќе ви дадат некои мали резултати, кои се кумулативни и несомнено ќе ти вредат да добиеш оценка, без разлика дали ќе паднеш конкретно или ќе положиш со оценка.

На добра белешка, Психотехничкиот тест е разноврсен, навидум се повторува, И покрај ова, имаме многу за она што го сакаме и ќе не забавува. Веќе надминува 100.000 преземања, што од друга страна се компензира бидејќи се ажурира со одредено време, кое поминува на секои шест месеци или така.

Психотехнички тестови
Психотехнички тестови
Развивач: Апликации AT&T
цена: слободен

тестот за слух

Последниот тест и не најмалку важен е увото, тестот за слух е ист како и тестот за вид, додаваат важна точка бидејќи се од витално значење за возење. Во Play Store имате неколку опции во случај да сакате да добиете добри перформанси во овој момент, благодарение на фактот што постојат неколку различни постоечки алтернативи кои ќе го напојуваат нивото на слухот.

Првиот е наречен Audició тест – Аудиограм, додека вториот е наречен „Тест на слух“, кои се мали тестови со звуци кои ќе одат од помалку на повеќе. Од друга страна, ако имате намера да направите тест за слух пред да го положите испитот, важат затоа што ќе ви дадат одреден процент, преку мали и големи звуци низ тестовите.

Хортест
Хортест
Развивач: e-audiologia.pl
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.