10 фудбалски натпревари без потреба од Wi-Fi

Во Google Play има голем број на фудбалски игри, и иако повеќето се бесплатни, тие бараат стабилна Интернет врска за да работат, бидејќи воспоставете врски со други корисници ширум светот. Некои од оние што користат Интернет можете да најдете тука:

Најдобри фудбалски игри на Андроид
Поврзана статија:
Најдобри фудбалски игри за Андроид

Сепак, постојат одредени апликации кои не ви требаат мобилни податоци да се користи, како голем број фудбалски игри за кои не е потребна WiFi. Подолу ќе видиме рангирање со најдобрите:

Про Еволушн Фудбал 2019

eFootball™ 2024 година
eFootball™ 2024 година
Развивач: КОНАМИ
цена: слободен

ПЕС 2019 Про Еволушн Фудбал

Се појави во продажба во 2018 година развиена од компанијата „Конами“ и претставува класификација на „ESRB“. Ако сте fanубител на фудбалот, сигурно некогаш сте го чуле тоа. Таа е една од најдобрите фудбалски игри и за мобилни телефони и за конзоли.

Меѓу неговите новини наоѓаме, на пример, што сега ги имате 3 типа на тренери Тие имаат високо искуство, а исто така и нивната графика е многу пореална, на таков начин што ја усовршуваат нивната игра.

Покрај тоа, снегот се враќа на оваа рата како дел од едно од сценаријата за натпревар и се одликува со 4K HDR поддршка што овозможува поголема јасност на анимациите.

Вклучени се и новостите од „Мастер лигата“, покрај фактот дека на ниво на дизајн, физичкиот изглед на ликовите е подетално детален и може да се извршат преговори за трансфери на играчи, дозволувајќи конфигурирајте го секој играч со идентификатор.

На пример, можете да ги дефинирате „Stвездите“, „Супер starsвездите“ и исто така „Лошото момче“. Исто така, претставува улога на личност кај секој играч, а режимот „Мој клуб“ е вратен.

Фудбалска Starвезда 2019 Топ лиги

Фудбалска Starвезда 2020 Топ лиги

Станува збор за апликација дистрибуирана од „Genera Game“" и, иако знаеме дека оваа информација ви е малку важна, можеби би сакале да знаете дека тие постојат повеќе од 6 различни натпревари и широк спектар на тимови од целиот свет.

Исто така, тој има код што ви овозможува да постигнувате неверојатни цели според клучевите и дејствата што се извршуваат, успевајќи дополнително да ја зголемите возбудата на играта.

исто така, претставува рангирање преку ИнтернетИако ова работи само кога имате интернет-врска, во која можете да го знаете позиционирањето на вашите пријатели во табела, за да се обидете да ги надминете.

Покрај тоа, тој има "режим на обука" со повеќе од 200 нивоа тоа ќе ви помогне сè повеќе да ги зголемувате своите вештини во областа. Најдоброто нешто е што го има вметнато „Купот на Аргентина“, овозможувајќи да се игра класиката на земјата. Не можеме секогаш да ја чувствуваме таа емоција!

Флик шут 2

Флик шут 2
Флик шут 2
Развивач: Gameguru Реклама FZC
цена: слободен

Флик шут 2

Дистрибуирана од компанијата "Мобилен занает", оваа игра ви овозможува шутирај кон голот од која било далечина од поле, покрај додавањето на бариера на играчи кои го блокираат преминувањето на топката.

Тој нуди опција да станете посакуван фудбалер без оглед на националноста и доделува различни предизвици на Интернет, како и режим „Мултиплеер“ за кој е потребна интернет-врска (знаеме дека не е тоа што го барате затоа што сте останале нема податоци, но еј, ќе ги зачуваме кога сте дома).

Исто така, се одликува со навистина одлично движење со XNUMXД графика, и покажува различни видови сценарија за време на играта што се изненадувачки за мобилен телефон.

Ова е една од фудбалските игри без да мора да користите податоци што ви овозможуваат да уживате во 6 различни модалитети, како што се: "Предизвик “,„ Без промашување “, Дриблинг“, „Аркада“, „Против часовникот“ и „Вежба“.

Конечно, тоа овозможува прилагодување на дресовите и чевлите на играчите, како и топчињата што се присутни на теренот за време на важните турнири.

Сон лига фудбал

Сон лига фудбал
Сон лига фудбал
цена: Да бидат објавени

Создаден е во 2011 година од независниот развивач „Прв допир“ и претставува режими на „Играч“ за кој не е потребен интернет и „Интернет мултиплеер“ што бара пристап до стабилни мрежи за да функционираат.

Во оваа видео игра, играчите можат да создадат клуб, како и да воспостават капитен, дефанзивци, напаѓачи, крилја и да ги прегрупираат во секое време.

Исто така ви овозможува да го креирате грбот на клубот, неговото име, па дури и униформата што ќе ја имаат. Подароци 6 различни поделби на игри, овие се:

 • Дивизија 1
 • Дивизија 2
 • Дивизија 3
 • Академска поделба
 • Елитна поделба
 • Помлада елитна поделба

Прво, ќе започнете во „Академската дивизија“ и ќе мора да го надминете секој предизвик што ви е поставен за да стигнете до „Елитната дивизија“, иако имаат дополнителни нивоа ако ти требаат.

Резултат! Херој

Резултат! Херој
Резултат! Херој
цена: слободен

Оценка Херој

Таа е една од најдобрите фудбалски игри без WiFi што се достапни на Google Play, беше пуштена во продажба во 2015 година и развиена од „First Touch Games“.

Претставува до 660 различни нивоа каде што можете да го завршите секој од предизвиците што ви се дадени и да имате различни трофеи за време на нивните главни битки.

Можете да претставувате земја ако сакате, и да учествувате во спортски настани од одлична природа, како и да уживате графика со 3Д технологија и имаат врски со различни социјални мрежи.

Тоа ви овозможува да изберете играч по желба, и има вградена вештачка интелигенција, која успева да се прилагоди на чекорите што ги правите за време на вашите игри на натпреварите.

Топ Единаесет 2019

Најдобри единаесет фудбалски менаџери 2019 година

Тоа е платформа дистрибуирана од „Мордеос“ која претставува повеќе од 200 милиони преземања низ целиот свет, благодарение на фактот што станувате Менаџер на овој спорт.

Ова ви овозможува да создадете фудбалски клуб, да го развивате, да го прилагодувате и да создавате различни стратегии на теренот, така што ќе можете да го завршите секое од нивоата што ги има.

Тој исто така нуди предизвик каде можете да ги прифатите вашите пријатели и други луѓе ширум светот, но Интернет е потребен за оваИсто како што можете да влезете во полето со важни менаџери, а главниот е „osозе Мурињо“.

Нов Starвезден фудбал

Нов стар фудбал
Нов стар фудбал
цена: слободен

Нов Starвезден фудбал

И покрај тоа што е една од најосновните фудбалски игри без потреба од Wi-Fi на Google Play, ви овозможува да уживате во системот што е доделена од „БАФТА“.

Неговата главна цел е да се постави себе си во свет во кој си 16-годишна личност и треба да извршуваш различни активности за да бидеш фудбалска starвезда.

Можете да ги развивате своите вештини, да го зголемите вашиот капацитет и многу повеќе, бидејќи има стил „Слободно за играње“ како главен код во вашата платформа.

Реал Фудбал 2019

Реал Фудбал
Реал Фудбал
Развивач: Гамелофт СЕ
цена: Да бидат објавени

Андроид вистински фудбал

Тоа е фудбалска игра без да мора да користите податоци што се достапни за голем број оперативни системи вклучувајќи го и Андроид и претставува една од најбараните алатки на Google Play.

Овозможува А. измислена серија наречена „Вистински фудбал“ во која различни играчи од целиот свет се соочуваат едни со други, сепак, тие се појавуваат со имиња кои не се вистински.

Исто така, екипите воопшто припаѓаат Германски и шпански лиги, иако неговата идентификација е фиктивна, па затоа можете да го прилагодите името на тимот како што сакате.

Football Manager Мобилни 2019

Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁

Football Manager

Дистрибуирана главно од компанијата „Сега“, таа е една од ретките фудбалски игри без интернет за кои е потребно плаќање да се преземе. Вториот е од САД долар 8.99Иако трошокот е тотално вреден.

Ова е затоа што нуди различни лиги што се достапни низ целиот свет и обезбедува нови дестинации тоа ја немаше претходната верзија, а тоа се „Кина“ и „Русија“.

Во него, можете да префрлувате играчи од вашиот тим во друг или, исто така, да воспоставите договори за трансфер со лик што сакате да го стекнете.

Може и прилагодете го набројувањето на тимот и поставете конфигурации што повеќе одговараат на вашите вкусови. Конечно, тој има режим „Мој клуб“ каде што можете да создадете клуб од нула со играчи што ги сакате.

ФИФА Фудбал

EA SPORTS FC™ MOBILE 24
EA SPORTS FC™ MOBILE 24
цена: слободен

ФИФА Фудбал

Тоа е можеби најпрепорачаните фудбалски игри без WiFi во светот, бидејќи претставува различни лиценци што ќе ви овозможат да уживате карактери, клубови и натпревари од целиот свет.

Тој е достапен од 2016 година и може да се користи во режимот „Мултиплеер“ за играње игри со вашите пријатели преку интернет конекции.

Тој исто така нуди повеќе настани и многу режими на игра, овие се:

 • Со напад соочен
 • Настани во живо
 • Режим на кампања
 • Паралелен / соочен со напад
 • Лице в лице
 • Otros

Неговата главна тема ќе ви овозможи да изберете 5 различни играчи кои се помеѓу категориите „Злато“ и „Елита“ и доколку успеете да го завршите секој од презентираните предизвици, ќе можете да го добиете најдобриот играч на неделата .

Конечно обезбедува „УЕФА Лига на шампиони“ со голем број специјални играчи, гости, па дури и клубови од сите земји за да го проширите вашиот каталог на опции.

Куп на фудбал 2019 година

Куп на фудбал 2019 година

Ова е видео игра многу познат во Латинска Америка за усовршување на играчите, а исто така и на различните репрезентации што се наоѓаат тука.

Тој нуди најголем број режими на игра со тематика на фудбал, тоа се:

 • Јужен куп: Каде се соочуваат сите латиноамерикански земји.
 • Кариера: Во кои треба да надминете различни нивоа демонстрирајќи го вашето искуство со игри.
 • Основи: Ви овозможува полесно да тренирате и да се навикнете на играта.
 • Дневни предизвици: Што ви претставува 5 поделби за искачување со игри достапни секој ден.
 • Сезона: Во кој можете да изберете тим што го прилагодувате.
 • Турнир: Каде можете да се борите додека не го освоите „Трофејот на шампионите на Америка“.

Има „AI“ додадена, така што ќе можете да постигнете поголема прецизност при вашите додавања, удари, типот на одбрана што ќе ја побарате и многу други активности за да ја подобрите вашата главна адаптација кон играта.

Ако сте сакале да пробате други игри со Android без WiFi Можете да ја посетите оваа друга статија каде што ќе ви покажеме уште поцелосно рангирање, со многу различни жанрови:

Реал трки 3
Поврзана статија:
Најдобри достапни игри без Wi-Fi за Android

Дали знаете некоја друга фудбалска игра за која сте страствени? Веќе знаеме дека пребаруваме тука без Интернет-врска, но еј, сите предлози се добредојдени. Оставете ни го вашиот коментар!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.