Најдобри тркачки игри за Андроид

најдобри тркачки игри за Андроид

На најдобри тркачки игри за Андроид Тие можат да вклучуваат избрана разновидност на наслови од најаркадната до оние што повлекуваат јасен симулатор. Секакви игри што не ставаат зад воланот на возило што ќе ни овозможи да ја постигнеме целта пред другите.

И во оваа листа ќе ги препорачаме најдобрите игри со трки. Имаат некои едноставно страшни, додека други фрлаат повеќе кон забава и секако, некои од најновите пристигнувања што ја поставуваат границата многу висока за идните додатоци во продавницата за игри Андроид. Одете за тоа.

Mario Kart турнеја

Mario Kart турнеја

Ние го испуштаме почетниот удар со Марио Карт Тур. Новата игра на Nintendo која е за неколку недели беше во можност да монополизира милиони преземања и бидете една од најиграните игри на Андроид. Донесува сè што ја карактеризира јапонската компанија за видео игри и што со текот на годините го постигна да биде еден од реперите во индустријата.

Како да играте Марио Мобиле
Поврзана статија:
Како да играте Супер Марио Брос за мобилен телефон

Нема недостаток на негови иконски ликови како самиот Марио и широк спектар на опции за да имате подобри возила. Внимание на кола што ни носат многу добри спомени од верзиите на конзолата и очекуваниот режим за мултиплеер кој е пред пад, како што неодамна предупреди и самиот Nintendo. Одлична тркачка игра со целиот допир на аркадата на Nintendo.

Mario Kart турнеја
Mario Kart турнеја
цена: слободен

Асфалт 9: Легенди 2019 година

Легенди за асфалт 9

Тркачка игра што оди на поинаков начин и многу се разликува од претходната за реализмот на нејзината графика и за неговиот „посериозен“ тон. Иако е сепак друга игра што е способна да ве привлече со тие спектакуларни графики и да почувствува како моторите рикаат на секој чекор. Ако во Mario Kart собираме карактери на Nintendo, тука ќе имаме брендови како Ferrari, Porsche или Lamborghini во наши раце.

Коловите и локациите се уште еден од неговите главни моменти за игра која мириса на бензин и вистинско возење; иако подоцна не е таа реална симулација што ќе ја најдеме во насловот што следува следно.

Асфалт 9: Легенди
Асфалт 9: Легенди
Развивач: Гамелофт СЕ
цена: слободен

GRID Autosport

GRID Autosport

Едноставно е најдобрата тркачка игра во моментов на Андроид. Тоа е премиум игра за разлика од многумина на оваа листа, но за 10,99 € ќе ја имате целата нејзина содржина за уплата. Со други зборови, нема да мора да почекате да го тестирате секој од неговите 100 автомобили и да возите низ 100 врвно изведени патеки за вистински да почувствувате дека секое возило има свој уникатен стил на возење. Визуелно е спектакуларно и ќе можете да возите најубави автомобили на планетата.

Може да се натпреварувате во трки со едноседи, подесување, туристички автомобили, издржливост, уривање, лебдат, забрзувања и урбани. Се разбира, потребна е добра машина, така што вашиот мобилен телефон ќе го повлече турбо и тие издувни цевки звучат како никогаш порано. Најдоброто на списокот и неодамна објавено на Андроид (пред неколку недели).

GRID ™ Автоспорт
GRID ™ Автоспорт
Развивач: Feral Interactive
цена: 9,99 евра

Плажа Летен Racing

Плажа Летен Racing

Наслов што е на Android со години, но кој не можеме да го изоставиме од оваа листа на најдобри тркачки игри. Како што сугерира името, тоа е тркачка игра поставени во оние баги на плажа. Ако требаше да го ставиме во категорија, тој е поблиску до Марио Карт од претходните две. Иако на техничко ниво, тој исто така игра многу добро.

Има 15 песни, широк спектар на напојувања за вашите ривали да имаат потешкотии и има мултиплеер со поделен екран што ќе ви овозможи да играте игри со најмногу 4 пријатели. Добра тркачка игра со својата орда следбеници и дека сме во 2019 година.

Плажа Летен Racing
Плажа Летен Racing
цена: слободен

Бесконечна јамка на топли тркала

Бесконечна јамка на топли тркала

Свежо надвор од рерна и со себе носи сè што ги карактеризираше играчките на Мател. На Hotешките тркала тука се трансформираат во тркачка игра во која не недостасува спектакуларноста на влечење на нитроли и ослободување од вашите противници. Тркачка игра на која многу добро се работи визуелно и нуди одлични сензации поврзани со брзината.

Има трки во реално време против 8 други играчи и низа кола за да можете да посетите некои од најпознатите локации во градовите како Newујорк или Лондон. Наслов што ве тера да го чувствувате она што отсекогаш сте го сакале од тие врели тркала и дека ви треба и добар мобилен телефон за да уживате во него во целост.

Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁

Рев глави митинг

Рев глави митинг

Не е една од најдобрите игри на оваа листа, но може да се најде од едноставна причина: дозволува локални игри на WiFi со пријателите. Тоа е да се каже, ако се сретнете со неколку колеги дома на дождлив ден, можете да ја повлечете оваа титула за да имате експлозија додека се собирате со нивните игри со повеќе играчи.

Имаме 3 теми, 18 патеки, 24 стандардни очила, режим на трка со проширена реалност, 7 пикапи со погон, 30 автомобили за подобрување, 18 карактери со „Врати глава“ и тој мултиплеер WiFi што е многу привлечен. Визуелно има цртан филм и Beach Buggy изглед, но не значи дека нуди многу добри сензации и оние очекувани каснувања кога зборуваме за локална мултиплеер игра.

Автонарен-Рали
Автонарен-Рали
цена: слободен

Моторспорт Менаџер Мобилен 3

Моторспорт Менаџер Мобилен 3

Тоа е симулациска игра што оди малку надвор од списокот, но бидејќи е исклучок што одговара на правилото и е доста игра, ние ја ставаме на списокот. Овде ќе го извршите целото управување со тимот на Формула 1 и донесувајте одлуки во трката со вашите двајца возачи кои се обидуваат да стигнат до целта првиот. Подгответе се да одлучите со каков вид гуми ќе возат на стартот и одлучете кога ќе влезат во падокот за да ги промените.

Една од најдобрите игри со симулација на трки, па дури и ако нема да се натпреваруваме против други играчи, ќе почувствувате во вашата личност што е да се биде во Формулар 1. Внимание како треба да ги подобрите возилата на вашиот тим и мора да ангажираат инженер и повеќе пилоти. Неверојатна игра што се базира на премијата да ја има целата содржина за плаќање.

Потреба за брзина: НЛ Лас Карерас

Потреба за брзина: НЛ Лас Карерас

Електронска уметност ни го носи ова одлична тркачка игра од една од најважните саги на жанрот како што се Потреба за брзина. Има сè што ја направи оваа серија на трки игри популарна со неверојатна графика, целата напнатост на дуелот против другите играчи и реалистичните средини со кои се чувствува дека скоро „лета“ на патот.

Ги има најважните брендови во автомобилскиот свет и дека ако, бидејќи станува збор за игра со фремиум, понекогаш ќе мора да повлечете микроплаќања или вашето свето трпение за да добиете повеќе содржина во замена за вашето време. Заостанува зад големиот GRID лансиран пред неколку дена, но тоа е уште една од трките за играње да или да на вашиот мобилен Андроид.

Need for Speed: NL Rennsport
Need for Speed: NL Rennsport
цена: слободен

ООП Тркачки 2

ООП Тркачки 2

CSR Racing 2 е тркачка игра, но со лопати помеѓу 2 играчи. Тоа е онаа на забрзување во вистинско време и промена на брзини пред противникот. Погледот е скоро страничен и ќе ви овозможи да видите како поминувате низ него. Нема да го возите вашиот спортски автомобил директно, но ќе имате голема количина содржина за да ги подобрите вашите возила, да купите нови и да продолжите правилно да напредувате.

Се разбира, разновидноста на модели од кои можете да изберете е една од неговите јаки страни. И тоа е алтернатива како тркачка игра, иако со други чувства и цели. Тука практично ќе треба да го притиснете копчето за да ја смените брзината во вистинско време за да можете да ја достигнете целта пред автомобилот со кој сте се затегнале. Графички тоа е луксуз, така што веќе знаете што ве чека.

CSR Racing 2: Drag Auto Rennen
CSR Racing 2: Drag Auto Rennen
Развивач: NaturalMotionGames Ltd
цена: слободен

Реал трки 3

Реал трки 3

Е едно една од најстарите игри на списокот, но сепак во одлична форма. Одамна немавте можност да играте мултиплеер во реално време и се натпреварувавте само против копијата на другите играчи управувани од вештачка интелигенција.

За среќа, тој беше ажуриран со режим на мултиплеер кој ви овозможува да гризнете против уште 7 други играчи во игри во реално време и што му дава одлична возбуда. Всушност, ажурирањето на содржината со големи проширувања му овозможи да биде едно од најиграните и да го има најдоброто од резултатите. Тоа е врвен пример дека играта може да биде во центарот на вниманието со години, се додека е ажурирана со нова содржина и повеќе режими. Повторно Електронска уметност си го прави своето.

Реал трки 3
Реал трки 3
цена: слободен

Рели тркач нечистотија

Рели тркач нечистотија

Одиме на митингот и режим на прво лице да уживаме во контролната табла на нашиот рели автомобил. Оваа игра нè носи до можноста да знаеме како да ги извртуваме кривините, така што нашиот автомобил ќе се лизне и знае како да ги земе подобро од останатите противници. Има режим за повеќе играчи во реално време, така што ќе гризнете во остатокот за да почувствувате возбуда од тркалање на кал и нечистотија. Подгответе се да возите на сите видови кола и запознајте се со секоја од 5-те патеки што ги нуди овој наслов бесплатно.

Рели тркач нечистотија
Рели тркач нечистотија
Развивач: Валволекс
цена: слободен

Раш Рели 3

Раш Рели 3

Ако GRID е најдобрата тркачка игра на списокот, Rush Rally 3 е најдоброто од митинзите. Тоа е реален симулатор кој навистина ќе направи да се чувствувате како возите во екстремни услови и на кола во кои ќе мора да знаете како добро да го исправите воланот за да ја контролирате физиката на вашето возило при свиоци.

Тоа е реална игра со автомобили со повеќе од 72 фази и сите видови површини во кои ќе ги демонстрирате вашите возачки способности како што се снег, чакал, асфалт или кал. Вклучува и деформација на возилата во реално време и сето тоа развиено од тим кој веќе има 15 годишно искуство во ваков вид симулатори. Не недостасува режим за мултиплеер во реално време и неговите 4,99 € вредат за секое евро што ќе го потрошите. Едно од најважните работи доколку навистина барате вистинска тркачка игра. Прекрасно.

Раш Рели 3
Раш Рели 3
цена: 5,49 евра

Hotешки тркала: Трка надвор

Hotешки тркала: Трка надвор

Се враќаме на врелите тркала, но тука од друга перспектива: страната. Inе имате во ваша сопственост бесплатно, и со малку трпеливост и време, можност за пристап до повеќе од 30 возила во повеќе од 40 патеки со некоја луда физика. Нема друг избор освен да знаеме дека сме во повеќе аркадна игра и дека тоа е најдобриот контраст со претходниот Rush Rally 3.

Таа е една од оние игри за возење да си поминете убаво и без многу компликации, иако не значи дека можете да ја играте многу недели. Графички има своја работа и ќе ви треба малку од вашиот мобилен телефон за да го видите на најдобар начин.

Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁

Тркачки ридови 2

Тркачки ридови 2

Е едно од најдобрите аркадни трки игри на списокот, освен Марио Карт Тур. Со години е во Play Store, но ова успеа да има своја орда играчи кои продолжуваат да ја играат благодарение на ажурирањата со нова содржина. Во случај сме многу слични на Real Racing 3 од Electronic Arts и тоа со текот на времето многу се подобри. Треба само да го разгледате големиот број прегледи и просечната оценка.

Иако нема мултиплеер во реално време, ви овозможува да се чувствувате како да играте против други играчи (добро, нивните копии). Внимание на кола и зависност што значи подобрување на вашиот автомобил за да добиете повеќе парички и со тоа да купите други со подобри способности. Тоа е игра што има своја суштина и може да се игра од самиот почеток.

Тркачки ридови 2
Тркачки ридови 2
Развивач: Прст на прсти
цена: слободен

Тркачки грешки на плажа 2

Тркачки грешки на плажа 2

La Тркачки со тркала со плажи, Втор дел го носи она што го направи првото познато на сагата, но со поажурирана графика. Ако Марио Карт турнејата е малку претерана за вас, можеби картичките од оваа нова титула за Андроид може да ве привлечат повеќе. Со одличен аркаден тон, можете да пристапите до повеќе од 45 напојувања, над 40 возила и физика на предмети што ги прави вашите игри многу возбудливи.

Нема мултиплеер во реално време, но пренесува голема динамика во неговите кариери за да можеме да си поминеме убаво. Иако нема мултиплеер, може да сметате на копијата на другите играчи и тоа барем прави да чувствуваме дека не сме сами.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.